Hlavní obsah

Skládací smartphony skutečně přijdou. Už za dva roky

V kuloárech se již delší dobu spekuluje o tom, že společnost Samsung se chystá uvést na trh smartphony, které bude možné složit do kapsy doslova jako list papíru. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu však v minulých letech nechtěli nic potvrdit. Zlom nastal až nyní, kdy se o plánech firmy rozpovídal šéfinženýr divize Samsung Display Kim Tae-woong.

Skládací smartphony skutečně přijdou. Už za dva roky

Podle původních plánů si měly skládací smartphony odbýt premiéru už letos na veletrhu CES v americkém Las Vegas. To se ale nakonec nestalo. Ještě před akcí totiž zahraniční servery informovaly o tom, že si jihokorejský výrobce dá s uvedením novinky na čas kvůli problémům s vybuchujícími smartphony Galaxy Note 7.

Podnik pravděpodobně nechtěl, aby zmiňovaná kauza měla negativní dopad na klíčový chytrý telefon, který má potenciál změnit celý mobilní segment.

Protože podle všeho jsou práce na novém smartphonu v plném proudu. „Komercializaci skládacích telefonů očekáváme v roce 2019,“ prohlásil Tae-woong podle serveru Tweak Town.

Prodeje aktuálních modelů jdou dobře

Ten zároveň prozradil, proč si jihokorejský elektronický gigant dává s uvedením novinky tak na čas. „Smartphony s displejem bez rámečku se prodávají dobře, není tedy důvod uvádět nový hardware,“ konstatoval Tae-woong.

Narážel tedy pravděpodobně na nové modely Galaxy S8 a S8+, které nemají z boku okolo displeje vůbec žádný rámeček a vrchní i spodní stranu u nich lemují pouze velmi úzké proužky.

Nahradí i tablet?

Skládací smartphony mají skutečně potenciál změnit celý mobilní segment. Návrh toho, jak by takové zařízení mohlo vypadat, totiž zástupci jihokorejského elektronického gigantu prezentovali už dříve. Jak je vidět na videu v úvodu článku, jde o křížence mezi tabletem a chytrým telefonem.

Když tablet nepoužíváte, jednoduše jej složíte, aby se mohl snáze přenášet. Zároveň jej můžete díky druhému displeji používat také jako chytrý telefon.

Sluší se připomenout, že Samsung koketuje se zakřivenými displeji již delší dobu – mají jej právě zmiňované modely Galaxy S8 a S8+. Konstrukci, kterou by bylo možné ohýbat, ale jihokorejský elektronický gigant zatím neukázal. Změnit by se to ale mělo už v průběhu nadcházejících dvou let.

Samsung Galaxy S8 a S8+

Video: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků