Hlavní obsah
Společnost Samsung je považována za průkopníka na trhu phabletů. Na obrázku je Samsung Galaxy Note II. Foto: Samsung

Samsung sází na phablety, chystá novou modelovou řadu

Využít vzrůstajícího zájmu o chytré telefony s velkými dotykovými displeji se rozhodla společnost Samsung. Chystá uvedení nové modelové řady, která se právě na zmiňovanou kategorii phabletů zaměří. Upozornil na to server SamMobile.com.

Společnost Samsung je považována za průkopníka na trhu phabletů. Na obrázku je Samsung Galaxy Note II. Foto: Samsung
Samsung sází na phablety, chystá novou modelovou řadu

Nová kategorie se bude jmenovat Galaxy Mega a hned od svého startu nabídne dva modely. Menší GT-I9152 bude disponovat 5,8palcovým displejem a větší GT-I9200 nabídne 6,3palcový dotykový panel.

Oba přístroje by měly pracovat pod operačním systémem Android. Jaké budou jejich konkrétní technické parametry, však zatím není známo. Vzhledem k tomu, že phablety cílí především na ty nejnáročnější uživatele, lze očekávat velmi výkonný hardware a podporu nových technologií, kterými disponuje i současná vlajková loď Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4

Foto: Samsung

Řeč je například o technologii S Translator, která umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text. Vhod tak může přijít na zahraničních cestách, kde se turisté budou potřebovat domluvit v jazyce, který neznají, i pokud budou jen chtít přeložit SMS zprávu, e-mail nebo chat. Podporováno je však zatím pouze devět jazyků a čeština mezi nimi není.

Program S Health zase dokáže díky několika zabudovaným čidlům v telefonu monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku. Podporováno by mělo být i bezdotykové ovládání, kterým Galaxy S4 disponuje. [celá zpráva]

Co jsou to phablety?

Většina chytrých telefonů má displej s úhlopříčkou od tří do 5,5 palce. Ty nejmenší počítačové tablety jsou zase vybaveny sedmipalcovými dotykovými monitory. Prostor mezi oběma kategoriemi vyplňují takzvané phablety. Toto označení vzniklo spojením slov phone (telefon) a tablet.

Displeje phabletů mají velikost od šesti do sedmi palců, což je podle výrobců naprostý ideál. Jsou totiž dostatečně velké pro pohodlné prohlížení webových stránek i k práci s e-maily a fotografiemi. Zároveň jsou ale kompaktnější než tradiční tablety, a tak se bez problémů vejdou do kapsy u kalhot. Není tedy problém brát je kamkoliv s sebou.

Společnost Samsung je považována za průkopníka na trhu phabletů. Prvním přístrojem z portfolia tohoto výrobce byl Galaxy Note. Aktuálně je možné na trhu zakoupit již druhou generaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků