Hlavní obsah
Samsung S3650 Corby má na výběr z velkého množství barevných krytů. Foto: Archiv, Novinky

Samsung chce v příštím roce zvýšit dodávky mobilů téměř o pětinu

Korejský elektronický koncern Samsung Electronics chce v příštím roce zvýšit dodávky mobilních telefonů na trh o 18 procent na 330 miliónů přístrojů. Údaje za druhého největšího výrobce mobilů na světě zveřejnil elektronický list Electronic Times Internet s odvoláním na informované zdroje.

Samsung S3650 Corby má na výběr z velkého množství barevných krytů. Foto: Archiv, Novinky
Samsung chce v příštím roce zvýšit dodávky mobilů téměř o pětinu

Na letošní rok Samsung podle zdroje odhaduje dodávky svých mobilů na 280 miliónů přístrojů. Podnik se ke zprávě odmítl vyjádřit, nejmenovaný manažer mobilní divize pouze uvedl, že dodávky v příštím roce překročí 300 miliónů mobilů. Samsung za první tři čtvrtletí roku prodal kolem 195 miliónů mobilních přístrojů.

Samsung Omnia 7

Foto: Novinky

Na trhu s takzvanými chytrými mobily s operačním systémem Samsung zaostává. V příštím roce by mu ale mohl pomoci zlepšit rentabilitu prodej chytrého mobilu Galaxy S a tabletu Galaxy Tab. Díky těmto očekáváním akcie podniku tento týden vzrostly na nový rekord 921 tisíc wonů.

Samsung Galaxy Tab

Foto: Novinky

Samsung je nejhodnotnějším akciovým titulem v Asii. Jeho tržní hodnota dosahuje zhruba 125 miliard dolarů (2,34 biliónu korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků