Hlavní obsah
Samsung Galaxy Note Edge Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

První phablet s displejem na dvou stranách bude stát 23 000 Kč

Nad oficiální dostupností nového phabletu Galaxy Note Edge od společnosti Samsung visí zatím stále otazník. Někteří zahraniční prodejci však novinku již zařadili do své nabídky v rámci předobjednávky. Za první mobilní přístroj s displejem na dvou stranách si však účtují v přepočtu více než 20 000 korun.

Samsung Galaxy Note Edge Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
První phablet s displejem na dvou stranách bude stát 23 000 Kč

Novinku od jihokorejského elektronického giganta je možné zakoupit například v anglickém obchodě Clove. Zájemci zaplatí 650 liber (23 000 Kč), informoval server GSMArena s tím, že phablet by měl být oficiálně dostupný v průběhu listopadu.

Nabídka předobjednávky modelu Samsung Galaxy Note Edge

Foto: Novinky

Galaxy Note Edge se při pohledu na technickou specifikaci nijak výrazně neliší od moderních chytrých telefonů. Má čtyřjádrový procesor s taktem 2,7 GHz, 3 GB operační paměti a úložný prostor dosahující kapacity 32 nebo 64 GB.

Jeho výjimečnost však objevíte okamžitě, když se podíváte na dotykový displej. Je totiž zaoblený, vrchní strana zabírající prakticky celou čelní stranu telefonu je rovná, plynule však kopíruje zaoblenou hranu a pokračuje až na bok zařízení.

Samsung Galaxy Note Edge

Foto: archív výrobce

Po stranách bude novinka zobrazovat neustále nejpoužívanější aplikace, upozornění a některé další funkce.

Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

Po straně bude novinka ze stáje jihokorejského elektronického gigantu zobrazovat neustále nejpoužívanější aplikace, upozornění a některé další funkce. A to dokonce i se zavřeným krytem. Stačí přiložit na bočnici palec a displej okamžitě začne zobrazovat všechny přednastavené informace.

Není však vyloučeno, že v budoucnu plochu na bočnici Samsung či další tvůrci aplikací využijí k dalším činnostem. Celková úhlopříčka prohnutého dotykového panelu činí 5,6 palce, rozlišení pak dosahuje hodnoty 2560 x 1440 obrazových bodů, k tomu je potřeba připočíst dalších 160 pixelů po straně.

Co jsou to phablety?

Většina chytrých telefonů má displej s úhlopříčkou od tří do 5,5 palce. Ty nejmenší počítačové tablety jsou zase vybaveny sedmipalcovými dotykovými monitory. Prostor mezi oběma kategoriemi vyplňují takzvané phablety. Toto označení vzniklo spojením slov phone (telefon) a tablet.

Displeje phabletů mají velikost od šesti do sedmi palců, což je podle výrobců naprostý ideál. Jsou totiž dostatečně velké pro pohodlné prohlížení webových stránek i k práci s e-maily a fotografiemi. Zároveň jsou ale kompaktnější než tradiční tablety, a tak se bez problémů vejdou do kapsy u kalhot. Není tedy problém brát je kamkoliv s sebou.

Samsung Galaxy Note Edge bude dodáván s operačním systémem Android 4.4.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků