Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Prodej mobilů v Česku stagnuje

Prodej mobilních telefonů v Česku v letošním prvním čtvrtletí stagnoval na zhruba 570 000 přístrojích. Hodnota prodaných mobilů ale stoupala kvůli nárůstu podílu chytrých telefonů. Vyplývá to z informací analytické firmy GfK.

Ilustrační foto Foto: Reuters
Prodej mobilů v Česku stagnuje

"Celkový počet prodaných mobilních telefonů v ČR byl za první čtvrtletí letošního roku téměř identický se stejným čtvrtletím minulého roku. Trh rostl naopak v hodnotě, a to především díky pozitivnímu vývoji chytrých telefonů, které tak představovaly v prvním čtvrtletí 2013 již 55 procent z celkového počtu prodaných telefonů," řekl Radek Bulíř z GfK.

Pořadí jednotlivých značek firma nesděluje. Podle informací ČTK si vedoucí pozici upevnil Samsung, kterému patří více než dvě pětiny trhu. Naopak Nokia se dál propadala z loňského třetinového podílu na úroveň mezi 20 a 25 procenty. Třetí Sony Ericsson s podílem kolem osmi procent následuje Apple.

Nejprodávanějším chytrým telefonem byl Samsung Galaxy S III následovaný iPhonem 5 a Galaxy Mini S2. Mezi klasickými mobily se nejlépe prodával Samsung 1200. Nejvíce telefonů prodávají mobilní operátoři. Jejich podíl na trhu se pohybuje okolo téměř 40 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků