Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Reuters

Příchod čtvrtého operátora se blíží, aukce kmitočtů začne v listopadu

Podmínky nové aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE vyhlásil ve čtvrtek Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Přihlášky budou přijímány do 30. září, samotná aukce pak začne nejpozději v polovině listopadu. Úřad zároveň vyčlenil frekvence pro čtvrtého operátora, je jich více než v předchozí soutěži. Ta byla zrušena letos v březnu kvůli chybně nastaveným podmínkám.

Ilustrační foto. Foto: Reuters
Příchod čtvrtého operátora se blíží, aukce kmitočtů začne v listopadu

„Cíle aukce jsou jasné. Jde nám o rozvoj nových služeb mobilního vysokorychlostního internetového připojení, podporu hospodářské soutěže, vytvoření podmínek pro vstup dalšího operátora s celostátní působností a o zajištění efektivního využívání kmitočtového spektra,“ uvedl předseda ČTÚ Jaromír Novák.

Podle něj je aukce připravena tak, aby se uskutečnila rychle a transparentně. A to bez jakýchkoliv postranních spekulací či snahy o prodlužování.

Sedm let se nesmí kmitočty převádět

Celková vyvolávací cena aukce, ve které úřad nabídne kmitočty v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz, je 8,72 miliardy korun. Nabyvatelé kmitočtů je nebudou moci sedm let převádět na jiné subjekty.

Pro nového operátora vyčlenil úřad část pásma 1800 MHz a nově i 800 MHz. Proti tomu protestovali současní tři operátoři T-Mobile, O2 a Vodafone. Ti zatím finální podmínky odmítli komentovat před jejich detailním prostudováním.

Čtvrtým operátorem by mohla být finanční skupina PPF, která se účastnila již předchozí aukce. Zájem projevil i Dial Telecom.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků