Hlavní obsah
Sony Xperia 1 II Foto: archív výrobce

Po levném mobilu láká Sony také na supertelefon

Společnost Sony se již před pár dny pochlubila levným modelem Xperia L4, který se bude v obchodech nabízet za méně než pět tisíc korun. Vedle něj se nicméně na pultech obchodů objeví také špičkový model Xperia 1 II. Jde bez nadsázky o supertelefon, neboť v jeho výbavě nechybí prakticky nic.

Sony Xperia 1 II Foto: archív výrobce
Po levném mobilu láká Sony také na supertelefon

Jak již samotný název napovídá, dvojka je následovníkem loňské jedničky. Ta byla jako téměř jediný přístroj na trhu vybavena dotykovým panelem s rozlišením 4K. A právě takový displej nalezneme také u čerstvé novinky.

Sony Xperia 1 II má displej s úhlopříčkou 6,5 palce a rozlišením 3840 x 1644 obrazových bodů. Jde o obrazovku s technologií OLED, na té staví například i nejnovější iPhony. Ty však mají citelně nižší rozlišení.

Nejvýkonnější procesor

Stejně jako celá řada dalších vlajkových lodí konkurenčních výrobců staví také dvojka na procesoru Snapdragon 865, který aktuálně představuje to nejlepší v mobilním světě. Alespoň v rychlosti připomeňme, že tento čip má osm jader – konkrétně se skládá z jednoho výkonného jádra taktovaného na 2,84 GHz, tří podpůrných jader s frekvencí 2,42 GHz a čtyř úsporných jader taktovaných na 1,8 GHz.

Dále je k dispozici 8 GB operační paměti a 256GB úložný prostor. Akumulátor nabízí solidní kapacitu 4000 mAh a přístroj podporuje i rychlé sítě 5G. Rychlé datové přenosy páté generace jsou zatím v Česku v plenkách, nicméně v některých zahraničních státech se již běžně používají.

Sony Xperia 1 II

Foto: archív výrobce

Pokročilé fotoaparáty

Jedním z hlavních lákadel u novinky mají být fotoaparáty. Na zadní straně jsou hned tři – kromě hlavního snímače je k dispozici ultraširokoúhlý objektiv a teleobjektiv. Výrobce přitom tvrdí, že všechny tři snímače by měly patřit k tomu nejlepšímu na trhu, neboť jim propůjčil technologie ze svých bezzrcadlových fotoaparátů.

Hlavní fotoaparát nabízí světelnost f/1,7 a staví na čipu s úhlopříčkou 1/1,7 palce. Světelnost je tedy horší než v případě předchůdce, nicméně výsledné momentky by díky většímu čipu měly být lepší. Rozlišení u všech fotoaparátů je 12 MPx. Vepředu je pak čtyřmegapixelová kamera.

Fotoaparáty novinky zaujmout například sekvenčním snímáním 20 snímků za sekundu či kontinuálním automatickým ostřením, které provádí nepřetržité výpočty sledovaného objektu. Samozřejmostí je podpora HDR či možnost natáčet videa ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu.

Sony Xperia 1 II by se na pultech obchodů měla objevit během druhého čtvrtletí. Přesná cena pro tuzemský trh bude ještě upřesněna.

Xperia L4

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků