Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

O2 postihl výpadek mobilní sítě. Lidé se nemohli dovolat ani na tísňové linky

Mobilní síť O2 postihl v pondělí dopoledne několikahodinový výpadek. Podle mluvčí operátora Lucie Pecháčkové mohli mít někteří zákazníci problémy s uskutečněním hovorů. Nefungovaly dokonce ani telefonáty na tísňové linky.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
O2 postihl výpadek mobilní sítě. Lidé se nemohli dovolat ani na tísňové linky

„Někteří naši zákazníci ve středních, západních a jižních Čechách a v části Prahy mohli mít dnes dopoledne problém se spojením hovorů,“ uvedla kolem půl dvanácté pro Novinky.cz Pecháčková.

Podle ní lidé mohli mít kvůli výpadku i problém s voláním na tísňové linky. „Při volání na tísňové linky doporučujeme vyjmout SIM kartu z mobilního telefonu, ten se pak automaticky přihlásí do jiné dostupné sítě,“ podotkla dopoledne Pecháčková.

Problémy se podařilo vyřešit okolo 15. hodiny. „Společně s dodavatelem jsme ihned začali intenzivně pracovat na nápravě, v současné chvíli síť postupně nabíhá zpět,“ konstatovala mluvčí.

Co způsobilo výpadek, se zatím neví

Mluvčí zatím neprozradila, co problémy s mobilní sítí způsobilo.

„O2 se rozhodlo pondělní výpadek kompenzovat tak, že za každý neuskutečněný hovor pošle prostřednictvím své firemní Nadace O2 peníze na dobročinné účely,“ doplnila mluvčí.

Problémy muselo O2 řešit už minulý týden. V pátek ráno mohli někteří zákazníci zaznamenat krátkodobý výpadek mobilních dat, tedy jinými slovy lidé z různých koutů republiky nemohli na svých mobilních přístrojích využívat připojení k internetu. Zjednat nápravu se nicméně podařilo tehdy během hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků