Hlavní obsah

O2 pokryje sítí 3G do konce října dalších 37 měst

Telekomunikační firma Telefónica O2 chce do konce října zavést signál rychlé mobilní datové sítě 3G do dalších 37 měst a pokrývat tak celkem 40 procent populace. Zároveň zavedla pro všechny své datové sítě nový jednotný název Chytrá síť. Uvedli to zástupci společnosti na středeční tiskové konferenci.

O2 pokryje sítí 3G do konce října dalších 37 měst

V současnosti O2 provozuje 3G ve 32 městech. Dnes k nim má přibýt dalších šest měst. Nově mohou 3G neboli UMTS využívat obyvatelé Chrudimi, Havlíčkova Brodu, Tábora, Mostu, Mladé Boleslavi a Třince.

Počet pokrytých měst zvyšují i konkurenti. T-Mobile chce do konce roku zvýšit pokrytí ze současných osmi na 30 velkých tuzemských měst. Vodafone plánuje 60 pokrytých měst a obcí, v současnosti má 3G v pěti velkých městech, do konce září pokryje pět krajských měst a několik dalších měst a obcí.

Vedle pokrývání O2 spustila největší letošní reklamní kampaň, která má podpořit služby mobilní připojení k internetu. Zároveň představuje Chytrou síť jako prostředek pro plnohodnotné využití notebooků a tzv. chytrých telefonů. S kampaní se budou moci zákazníci v médiích setkávat do konce října. Úvodní část, která propaguje O2 Mobilní Internet 300, odstartovala v tištěných médií, na internetu a v rádiích 16. srpna, v pondělí spustí hlavní část se dvěma televizními spoty.

Telefónica má licenci na síť třetí generace UMTS od roku 2001 a služby začala nabízet na konci roku 2005. Vedle šesti dnes nově pokrytých lokalit je 3G dostupné v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Jihlavě, Olomouci, Ostravě a okolí, Zlíně, Kladně, Rokycanech, Žďáru nad Sázavou, Frýdku-Místku, Berouně, Nymburku, Jeseníku, Píska, Šumperku, Litoměřicích, Strakonicích, Děčíně, Kolíně, Kutné hoře, Teplicích, Jablonci nad Nisou, Havířově, Bruntále a Novém Jičíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků