Hlavní obsah

Nejnovější iPhone představí Apple 4. října

Jak bude vypadat nový iPhone 5? To by se měl celý svět dozvědět už za necelé dva týdny. Tvrdí to alespoň zdroj renomovaného serveru All Things D, podle kterého plánuje novinku Apple odtajnit na své tiskové konferenci přesně 4. října.

Nejnovější iPhone představí Apple 4. října

Společnost Apple se zatím k těmto spekulacím oficiálně nevyjádřila. Není se čemu divit, politika firmy káže, že o nových produktech se nesmí až do oficiálního uvedení vůbec mluvit. Podle zdroje serveru All Things D by měl iPhone 5 představit nový šéf Applu Tim Cook.

Podle vyjádření ředitele francouzské pobočky operátora Orange Stephana Richarda by se navíc novinka měla začít záhy i prodávat. „Pokud budu věřit tomu, co jsem slyšel, iPhone 5 se začne prodávat 15. října,“ uvedl Richard.

Společně s iPhonem 5 by se měla objevit i pátá generace operačního systému iOS, která přinese přes 200 nových funkcí a vylepšení. [celá zpráva]

Vzhled? Zatím pouhé spekulace

Bez odpovědi zůstává zatím otázka, jak přesně bude iPhone 5 vypadat. Většina zahraničních médií však hovoří o tom, že pětka bude mít proti svému předchůdci větší displej. Vychází přitom z fotografie krytu iPhonu 5, která se objevila na internetových stránkách čínského výrobce, který Applu dodává součástky na přístroje.

Server 9to5mac.com uveřejnil fotografii z údajným předním krytem nového iPhonu 5.

Foto: Novinky

Na uniklé fotografii je vidět, že by se při stejné velikosti telefonu měla plocha displeje rozšířit jak do šířky, tak to délky. Okraje na pravé a levé straně by mohly být velmi tenké. Lze tedy předpokládat, že novinka bude mít navíc ještě vyšší rozlišení než její předchůdce.

Proti iPhonu 4 by měla být novinka rychlejší díky novému procesoru A5. Ten v současnosti už používá iPad 2. Vylepšení by se měl dočkat také vestavěný fotoaparát, jehož rozlišení by se mělo zvýšit z 5Mpix na 8Mpix.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků