Hlavní obsah
Chytré telefony se těší velké popularitě ve všech koutech světa. Foto: Reuters

MWC 2017: Zájem o smartphony neustále roste. Loni se jich prodalo 1,4 miliardy

Prodej chytrých mobilních telefonů v loňském roce vzrostl o téměř sedm procent na 1,41 miliardy přístrojů. Letos by měl trh růst zhruba pětiprocentním tempem. Tržby z prodeje smartphonů loni vzrostly o 7,7 procenta na 428,9 miliardy USD. Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně to oznámila analytická firma GfK.

Chytré telefony se těší velké popularitě ve všech koutech světa. Foto: Reuters
MWC 2017: Zájem o smartphony neustále roste. Loni se jich prodalo 1,4 miliardy

V posledním čtvrtletí loňského roku prodej stoupl o šest procent na 391 miliónů kusů. V Severní Americe se obnovil růst díky nově uváděným moderním zařízením a agresivním nabídkám operátorů. Naproti tomu v západní Evropě trh o čtyři procenta klesl.

Za celý loňský rok klesl prodej v západní Evropě o tři procenta na 131,6 miliónu přístrojů. Ve střední a východní Evropě naopak prodej vzrostl o desetinu na 78,5 miliónu telefonů. Ve finančním vyjádření pak region zaznamenal 18procentní nárůst na 17,1 miliardy dolarů.

Největším trhem zůstala loni Čína se 450 milióny prodaných přístrojů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Severní Amerika přes oživení v závěru roku v celoročním srovnání stagnovala na 191 miliónech prodaných chytrých telefonů.

Podle prognózy GfK dosáhne poptávka po chytrých telefonech ve střední a východní Evropě v roce 2017 84,4 miliónu kusů, což znamená meziroční nárůst o osm procent.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků