Hlavní obsah

Množství škodlivých programů pro mobily loni stouplo o polovinu

Množství škodlivých programů pro mobilní telefony se v loňském roce zvýšilo o 58 procent. Pomocí třetiny těchto programů se někdo snažil z telefonů ukrást informace, jako jsou e-mailové adresy nebo telefonní čísla. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Symantec.

Množství škodlivých programů pro mobily loni stouplo o polovinu

Zvýšení počtu škodlivých kódů nemusí podle zástupců Symanteku souviset jen s 30procentním nárůstem mobilních zranitelností. Apple iOS měl nejvíce zdokumentovaných zranitelností a Symantec u něj zaznamenal jen jednu hrozbu. Android měl naopak méně zranitelností, ale více hrozeb než jakýkoli jiný mobilní operační systém.

Android se kvůli svému tržnímu podílu, otevřené platformě a širším možnostem šíření škodlivého kódu stal oblíbenou platformou kyberzločinců.

I přes ztrátu tržního podílu Nokie celkově u tuzemských uživatelů vede operační systém Symbian, na který se ale výrazně dotahuje právě Android. Třetí místo patří Apple iOS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků