Hlavní obsah
 

Kryt promění iPhone v digitální zrcadlovku. Tedy skoro

Kryty pro chytré telefony se většinou snaží být co nejvíce nenápadné, aby zbytečně nezvyšovaly hmotnost a rozměry samotného mobilu. Novinka zvaná Pictar, která je určena pro iPhony, na to jde ale přesně obráceně. Po nasazení tohoto unikátního krytu totiž iPhone připomíná digitální zrcadlovku.

 
Kryt promění iPhone v digitální zrcadlovku. Tedy skoro

Zajímavé je přitom to, že Pictar není pouhým módním doplňkem, ale skutečně má pomáhat fotografům v dosažení lepších výsledků. Podle tvůrců má kryt focení s mobilem povznést na úplně novou úroveň, jak upozornil server DigitalRev.

Kryt Pictar

Foto: archív výrobce

Větší rozměry krytu jsou v tomto případě jednoznačným přínosem, protože uživatelé při focení skutečně získají pocit, jako by v ruce drželi digitální zrcadlovku. Jedna část krytu je značně vypouklá, díky čemuž se přístroj drží o něco lépe.

Na krytu se nachází zároveň několik tlačítek, kterými se pyšní i skutečné fotoaparáty. Řeč je například o spoušti pro zaostření a pořizování snímků, stejně jako o kolečku pro zoomování – tedy pro přibližování a oddalování foceného předmětu. Nechybí ani dvě programovatelná kolečka, která mohou sloužit například k rychlé úpravě expozice či clony.

Kryt Pictar

Foto: archív výrobce

Nejen při focení v horších světelných podmínkách majitelé jistě ocení také otvor pro připevnění klasického stativu. Mimochodem nechybí ani sáňky pro uchycení blesku nebo světla.

Novinka je kompatibilní s iPhonem 4 a všemi novějšími generacemi, tedy i nejnovějším iPhonem 6S. Pro větší jablečné smartphony, které mají v názvu slůvko Plus, se bude nabízet zvětšená verze krytu.

Kryt Pictar

Foto: archív výrobce

Pictar je zatím pouhým prototypem, na rozjetí masové výroby shání designér a mimochodem i fotografický nadšenec Ohad Cohen peníze prostřednictvím serveru KickStarter. Na něm mohou fanoušci přispívat prakticky libovolnou částkou.

Unikátní kryt pro iPhony přitom dostane každý, kdo přispěje částkou alespoň 70 dolarů (1700 Kč). A už nyní přispělo více než tisíc lidí. Ve volném prodeji by se novinka měla objevit ještě před Vánocemi.

Kryt Pictar

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků