Hlavní obsah

iPhone 4 v bílé barvě bude na trhu až příští rok

Společnost Apple opět odložila zahájení prodeje bílé verze chytrého telefonu iPhone 4. Původně měl být populární přístroj na trhu již v červenci, firma datum uvedení ale posunula až na konec letošního roku. Podle aktuálního vyjádření Applu se bílé provedení iPhonu 4 objeví v obchodech nejdříve příští rok na jaře.

iPhone 4 v bílé barvě bude na trhu až příští rok

„Zákazníky, kteří čekají na bílý iPhone 4, musíme opět zklamat,“ řekla mluvčí Applu Trudy Mullerová. Přesný důvod opětovného odložení prodeje však neprozradila.

Dřívější odložení prodeje bílé verze chytrého telefonu s logem nakousnutého jablka Apple vysvětloval výrobou, která prý je daleko obtížnější, než bylo původně předpokládalo.

Až do příštího roku tak bude možné zakoupit iPhone 4 výhradně v černé barvě.

Co umí iPhone 4

Nejnovější iPhone je vybaven 3,5palcovým displejem s rozlišením 940x640 obrazových bodů. To je čtyřikrát více než u verze 3GS. Konkurence telefon s vyšším rozlišením v současnosti nevyrábí. Obrázky, videa i texty jsou na displeji až neuvěřitelně ostré a realistické. „Displej iPhonu 4 může směle konkurovat i jemnosti tištěných novin,“ vychvaloval Jobs již dříve novinku.

Vylepšení se dočkala i kamera na zadní straně přístroje. Má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření, pětinásobný digitální zoom a vestavěný LED blesk, který může být při horších světelných podmínkách během nahrávání videa nepřetržitě zapnutý. Nově je umístěn také druhý fotoaparát na přední straně, který slouží pro videohovory. Ani jedna z předchozích verzí iPhonu jej neměla.

iPhone 4 je vybaven novým procesorem A4, který je taktován na jeden gigahertz. Díky němu patří novinka k tomu nejvýkonnějšímu, co je možné v současnosti koupit. I přes vysoký výkon ale telefon vydrží pracovat na baterii poměrně dlouho. Nepřetržitě telefonovat je možné sedm hodin.

Přehrávat video zvládne bez elektrické zásuvky 10 hodin. Stejně dlouho dovolí přístroj brouzdat na internetu přes WiFi. Poslouchat nonstop hudbu je možné téměř dva dny. V pohotovostním stavu přístroj vydrží podle Applu 300 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků