Hlavní obsah
Smartphone Huawei P10 Foto: Reuters

Duální fotoaparát a slušný výkon. Huawei P10 je dražší než předchůdce

V Česku se začala prodávat nová vlajková loď společnosti Huawei. Model P10 láká na velmi slušný výkon a zároveň tak na prémiový fotoaparát, který využívá hned dva objektivy. Cena je však vyšší než v případě předchůdce. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

Smartphone Huawei P10 Foto: Reuters
Duální fotoaparát a slušný výkon. Huawei P10 je dražší než předchůdce

Předchozí model Huawei P9 se v Česku začal prodávat loni v květnu. Tehdy si jej tuzemští obchodníci cenili na 14 989 Kč. [celá zpráva]

V případě novinky s pořadovým číslem deset je cenovka o něco vyšší, avšak s ohledem na lepší parametry je to vcelku pochopitelné. Podle Zboží.cz prakticky všichni internetoví prodejci novinku nabízí shodně za 15 990 Kč.

Huawei P10

Foto: Paul Hanna, Reuters

Chytrý telefon Huawei P10 si polepšil především v otázce výkonu. Pracovní tempo u něj udává procesor Hisilicon Kirin 960 při frekvenci 2,0 GHz, což mimochodem platí pro všech osm jader. Do vínku dostal přístroj dále 4 GB operační paměti a 64GB úložný prostor.

Pravděpodobně nejzajímavější je u novinky zadní strana. Na ní se totiž nachází duální fotoaparát. Na vývoji unikátní optické soustavy se podílela stejně jako u předchůdce společnost Leica, která je dobře známá snad každému fotografovi.

K čemu je duální optika dobrá? Jeden snímač se stará o zachycení barev, druhý pak o získání co nejvěrnějších detailů snímaného obrazu – toho výrobce docílil tak, že použil monochromatický snímač. Když oba fotoaparáty spolupracují, měly by podle výrobce dosahovat o poznání lepších výsledků, než je tomu u obyčejných modelů.

Na výrobě obou novinek se podílela společnost Leica

Foto: Paul Hanna, Reuters

Sluší se také podotknout, že tento model disponuje 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Celá řada vrcholných modelů má v dnešní době daleko jemnější displej, ale čínský výrobce velmi dobře věděl, proč zůstal u standardu Full HD.

Lepší displej totiž bude nabízet druhé provedení zvané P10 Plus. To se pochlubí 5,5palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Zájemci o jemnější obrazovku se navíc budou moci těšit z ještě vyššího výkonu. Procesor sice zůstane zcela stejný, avšak kapacita operační paměti naroste na 6 GB.

Model P10 Plus se však bude prodávat až později. Přesné datum výrobce zatím neupřesnil, cena by ale měla být necelých 22 000 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků