Hlavní obsah
Samsung Galaxy S III Foto: Samsung

Do Česka dorazil Samsung Galaxy S III, ceny startují na 14 000 korunách

V pondělí se začal v České republice oficiálně prodávat jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního roku – Samsung Galaxy S III, který je často nazýván jako zabiják iPhonu. Podle zahraničních pozorovatelů se totiž jedná o jeden z prvních přístrojů, který by skutečně mohl dominantní postavení telefonu od Applu na trhu ohrozit. Ceny startují těsně pod hranicí 14 tisíc korun.

Samsung Galaxy S III Foto: Samsung
Do Česka dorazil Samsung Galaxy S III, ceny startují na 14 000 korunách

Doporučená prodejní cena novinky je 15 490 Kč. Za tuto sumu je přístroj možné zakoupit také v e-shopu společnosti Samsung. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, je na internetu možné zakoupit Samsung Galaxy S III o 1500 korun levněji, tedy za 13 990 Kč.

Desítky prodejců pak nabízí novou vlajkovou loď jihokorejského elektronického giganta od 14 do 15 tisíc korun. Narazit je možné však i na nabídky, které převyšují hranici 16 a dokonce i 17 tisíc.

Samsung Galaxy S III

Foto: Samsung

Samsung Galaxy S III je vybaven 4,8palcovým displejem s vysokým rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Použita u něj byla technologie Super AMOLED, díky čemuž nabídne věrnější podání barev, lepší pozorovací úhly a dobrou čitelnost na slunci.

Displej ale není to jediné, čím přístroj nadchne, patří totiž k těm nejvýkonnějším chytrým telefonům na trhu. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem Exynos 4412, který pracuje na frekvenci 1400 MHz a k dispozici má 1024 MB operační paměti. Novinku pohání operační systém Android.

Samsung Galaxy SIII

Foto: Samsung

Fotoaparáty má přístroj hned dva. Na čelní straně je jeden s rozlišením 1,9 megapixelu pro videokonference a na zadní straně druhý osmimegapixelový pro focení, který zvládne i natáčení videí ve vysokém rozlišení.

Zaujmout zákazníky se novinka snaží především novými technologiemi, jako je například S-Voice. „Kromě toho, že funkce S-Voice umožňuje prostřednictvím hlasu vyhledávat informace a komunikovat s přístrojem, nabízí také rozsáhlé možnosti, jak telefon ovládat a zadávat mu pokyny. Když se na telefonu Galaxy S III například spustí budík, a vy byste si raději ještě chviličku přispali, stačí říci ztišit,“ vysvětlil funkčnost novinky Zdeněk Paškevič, produktový manažer mobilní divize Samsungu.

Samsung Galaxy S III

Foto: Samsung

S-Voice je možné použít také u přehrávání hudby k zesílení nebo zeslabení hlasitosti, při odesílání SMS zpráv a e-mailů, organizování schůzek v kalendáři či k automatickému aktivování fotoaparátu a pořízení fotografie. Anglický hlas dokáže přístroj rozeznat na výbornou, jak to ale bude s češtinou, se ukáže teprve po zahájení prodeje.

Za zmínku stojí také technologie Smart stay, která je schopna automaticky rozeznat, jakým způsobem přístroj používáte. „Například zda čtete elektronickou knihu nebo brouzdáte po internetu. Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli pohodlně číst,“ uvedl Paškevič.

Samsung Galaxy S2 white

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků