Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lucas Jackson, Reuters

ČTÚ snížil vyvolávací ceny pro aukci kmitočtů LTE na 734 miliónů

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) snížil vyvolávací cenu pro chystanou aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě z 850 na 734 miliónů korun. Důvodem je zkracující se doba, na kterou budou vydané licence. Aukce, původně plánovaná na letošek, by měla začít v první polovině příštího roku. Vyplývá to z oznámení úřadu.

Ilustrační foto Foto: Lucas Jackson, Reuters
ČTÚ snížil vyvolávací ceny pro aukci kmitočtů LTE na 734 miliónů

Zahájení aukce zbylých kmitočtů v pásmech 1800 a 2600 MHz, které operátoři nevydražili v předchozí soutěži, se zdrželo kvůli nutnosti snížit roční poplatky za využívání spektra. Vláda nový ceník schválila se zhruba ročním zpožděním až letos v listopadu.

ČTÚ nabídne celkem sedm kmitočtových bloků. Licence budou platit do poloviny roku 2029. Aukci chce úřad vyhlásit 8. ledna s tím, že 5. února bude otevírání obálek se žádostmi o účast v aukci. Poté proběhne samotná aukční část.

ČTÚ v předloňské aukci prodal kmitočty v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz za celkovou vydraženou částku 8,5 miliardy korun. Část kmitočtů již O2, T-Mobile a Vodafone začali využívat v budovaných mobilních sítích LTE.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků