Hlavní obsah
Logo Vodafone Foto: Sergio Perez, Reuters

Chcete vrátit peníze? Podvodníci se vydávají za pracovníky Vodafonu

Ani před Štědrým dnem kybernetičtí piráti nelení. V podvodných e-mailech se vydávají za pracovníky Vodafonu a slibují lidem vrácení peněz. Ve skutečnosti ale prostřednictvím této phishingové zprávy chtějí z důvěřivců vylákat citlivé osobní informace. Před hrozbou varovali pracovníci Vodafonu.

Logo Vodafone Foto: Sergio Perez, Reuters
Chcete vrátit peníze? Podvodníci se vydávají za pracovníky Vodafonu

„Zaznamenali jsme e-maily, které se tváří, jako by byly poslané od Vodafonu, ve skutečnosti ale obsahují odkazy na jiné webové stránky a jde o podvod,“ varovali pracovníci Vodafonu.

Podle nich mají doposud zachycené podvodné e-maily předmět znějící například „Oznámení o vrácení peněz Vodafone”. Vyloučeny samozřejmě nejsou ani jiné varianty. E-mail vyzývá ke kliknutí na odkaz „muj.vodafone.cz/refund”, který ale Vodafone v praxi vůbec nepoužívá. Avizovaná adresa totiž ve skutečnosti směřuje na úplně jinou stránku, která není na doméně vodafone.cz.

Ukázka podvodného e-mailu pod hlavičkou Vodafonu

Foto: repro Vodafone

„Odesílatelem není Vodafone, když se pečlivě podíváte na adresu odesílatele, uvidíte, že skutečná adresa odesílatele nemá s Vodafonem nic společného,“ varovali zástupci operátora.

Hned několik podvodných e-mailů, které mimochodem chodí i lidem, kteří nemají s Vodafonem nic společného, směřovalo na stránky „vodafone-gift.com/vodafone/”. Ty jsou v současnosti zablokované. Je však velmi pravděpodobné, že podvodnou nabídku přesunou kyberzločinci na úplně jinou adresu. Obezřetnost je tedy stále na místě.

„Na e-mail neodpovídejte a rovnou ho smažte. Uvedené informace o částce k zaplacení nebo vrácení jsou vymyšlené,“ uzavřeli pracovníci Vodafonu s tím, že podvodníkům jde především o vylákání citlivých osobních údajů. Stejně tak ale důvěřivce mohou připravit o peníze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků