Hlavní obsah
 

Čekání je u konce. Levnější iPhone XR jde konečně do prodeje

Společnost Apple představila tři nové iPhony již minulý měsíc, dva prémiové modely se také začaly rovnou prodávat. Na nejlevnější provedení s označením XR si však fanoušci museli počkat více než měsíc.

 
Čekání je u konce. Levnější iPhone XR jde konečně do prodeje

Prodej iPhonu XR odstartoval takřka po celém světě v pátek. Od posledního pracovního dne tohoto týdne je novinka s logem nakousnutého jablka oficiálně dostupná také v tuzemských obchodech.

Cena nejlevnějšího modelu letošního roku byla stanovena na 22 490 Kč v případě 64GB verze, 128GB varianta pak vyjde na 23 990 Kč a konečně nejlepší provedení s 256GB úložným prostorem na 26 990 Kč.

Apple iPhone XR

Foto: archív výrobce

I když se některým uživatelům budou zdát tyto částky stále ještě vysoké, je to výrazně méně než v případě nových vlajkových lodí, které se začaly prodávat minulý měsíc.

Menší iPhone XS startuje na ceně 29 990 Kč, za což případní zájemci získají 64GB kapacitu paměti. Nejlepší 512GB verze ale už vyjde na 40 490 Kč. Verze XS Max je logicky ještě dražší, cenovky startují na 32 990 Kč a vyšplhat se mohou až na 43 490 Kč.

Jak je z řádků výše patrné, iPhone XR vy se měl stát „lidovějším přístrojem“. Uživatel se bude nicméně muset smířit s některými kompromisy, kvalitní OLED obrazovku nahradil například obyčejný LCD panel s úhlopříčkou 6,1 palce.

Apple iPhone XR

Foto: archív výrobce

K dispozici je také pouze jeden fotoaparát místo duální optiky. Podle zástupců Applu nicméně jde stále o prémiový model, který bude nad konkurencí vynikat. Pracovat stejně jako u modelů XS a XS Max půjde například s bokehem, tedy s rozmazáním pozadí.

Na rozdíl od prvních dvou novinek přijde iPhone XR na pulty obchodů v nových barevných odstínech. Pod sklem na zadní straně se budou pyšnit barvy černá, žlutá, červená a modrá. Postranní rám bude z hliníkové slitiny.

Více se o všech třech nových iPhonech dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Apple iPhone XS a XS Max

Video: archiv výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků