Absolutní prvenství patří společnosti Samsung, která prodala ve druhém čtvrtletí letošního roku 71,5 miliónu smartphonů. Jihokorejský podnik tedy ovládá 21 procent trhu.

Dvojkou je Huawei s podílem 16 %. Tento výrobce prodal 54,2 miliónu chytrých telefonů, což je meziroční nárůst o 41 procent. Právě díky tomu se Apple posunul až na třetí příčku, prodal pouze 41,3 miliónu mobilů, což odpovídá tržnímu podílu 12 %.

Applu rostly tržby

Že se Applu nedaří prodávat tak, jak si představoval, bylo jasné už z finančních výsledků, které podnik oznámil v pondělí. Výrobce přiznal, že poptávka zaostala za očekáváním. Překvapil však zájem o nejdražší iPhone X, díky čemuž nakonec tržby stouply o 17 procent na 53,3 miliardy USD. [celá zpráva]

Huawei proti tomu sází u svých telefonů na zajímavý poměr cena / výkon, což je i případ vlajkové lodi P20, respektive vylepšeného modelu P20 Pro, který je jako první na světě vybaven hned třemi fotoaparáty.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

FOTO: archív výrobce

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

FOTO: archív výrobce

Dva spolupracují dohromady, jeden snímač se tak u smartphonu stará o zachycení barev, druhý pak o získání co nejvěrnějších detailů snímaného obrazu. Toho výrobce docílil tak, že použil monochromatický snímač. Když oba fotoaparáty spolupracují, dosahují o poznání lepších výsledků, než je tomu u obyčejných modelů.

Třetí fotoaparát na zadní straně pak funguje jako bezztrátový zoom, je totiž napojen na teleobjektiv s dvojnásobným přiblížením. Má však rozlišení pouze 8 MPx, zatímco druhé dva senzory na zadní straně nabízejí 20 a 40 MPx. Mimochodem fotoaparát na čelní straně nabízí rozlišení 24 megapixelů a je doplněn o funkci vylepšení vzhledu pomocí umělé inteligence.

Více se o vrcholném smartphonu od společnosti Huawei dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Huawei P20 Pro se v obchodech prodává od 16 900 Kč, zatímco Apple si za konkurenční iPhone X naúčtuje takřka 30 tisíc korun.

Video

Apple iPhone X

Zdroj: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: