Skoro se chce říci, že na slavného předchůdce odkazuje novinka snad jen jménem. Tytam jsou ostře řezané linie, nahradily je zaoblené linky a celkově velmi úzká konstrukce. Popravdě nebýt tradičního bílého rámečku, který obklopuje displej a plynule přechází až do oblasti tlačítek, k legendě by novinku přirovnal patrně jen málokdo.

Nová Nokia 3310 nicméně zachovává tradiční konstrukci. Zhruba půlku těla tak zabírá displej a druhou pak klasická tlačítková klávesnice.

Změn je mnoho

Uvnitř přístroje se událo také mnoho změn. Alespoň v rychlosti připomeňme, že předchůdce měl 1,5palcový displej s rozlišením 84 x 84 obrazových bodů. A byl vcelku pochopitelně černobílý. Novinka je již barevná, je větší (2,4 palce) a navíc má i vyšší rozlišení – 240 x 320 pixelů.

Novodobá Nokia 3310

Novodobá Nokia 3310

FOTO: archív výrobce

Tím přehled vylepšení pochopitelně nekončí. Na zadní straně přibyl fotoaparát s rozlišením 2 MPx, který dokáže i natáčet videa. Přístroj je navíc možné snadno připojit k počítači prostřednictvím dodávaného USB kabelu. Poslouží také jako multimediální přehrávač, především hudbu je možné uložit na paměťovou kartu.

Pamětníky jistě potěší i fakt, že výrobce nezapomněl předinstalovat populární hru Had.

Reinkarnovaná Nokia 3310 by se měla na pultech objevit v horizontu několika týdnů. Počítá se přitom s cenou okolo 1500 Kč, což víceméně odpovídá podobně vybaveným mobilům bez operačního systému, které jsou v tuzemských obchodech stále ještě k dostání.

Novodobá Nokia 3310

Novodobá Nokia 3310

FOTO: archív výrobce

Rekordní prodeje

Původní Nokia 3310 si odbyla premiéru už v roce 2000. Do prodeje se dostala v září, tedy v naprosto ideální dobu, na začátku předvánoční nákupní horečky. A sluší se připomenout, že horečka v případě tohoto modelu pokračovala i v následujících letech.

I díky tomu si tento dnes již legendární přístroj koupilo rekordních 136 miliónů lidí. Právě nebývalý úspěch je patrně jedním z hlavních důvodů, proč chce společnost HMD Global, která přístroje se značkou Nokia v současnosti vyrábí, zašlou slávu oživit.

Nokia 3310

Nokia 3310

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: