Samsung učinil několik pokusů, jak upozornit uživatele na problémový smartphone řady Galaxy. Přesto jej používají v různých koutech světa podle nejstřízlivějších odhadů tisíce lidí. Odstřihnout přístroje od mobilní sítě je vcelku logický krok.

Pro většinu uživatelů to totiž bude představovat takovou překážku, že problémové přístroje skutečně odloží. A ty pak nebudou v běžném provozu představovat žádné riziko, nejen pro majitele, ale také pro další uživatele v jeho těsné blízkosti.

U některých chytrých telefonů Samsung Galaxy Note 7 se vznítily i vyměněné baterie, které měly být bezpečné.

U některých chytrých telefonů Samsung Galaxy Note 7 se vznítily i vyměněné baterie, které měly být bezpečné.

FOTO: Andrew Zuis, ČTK/AP

Po Novém Zélandu bude blokovat Galaxy Note 7 také Austrálie. Další státy by se měly postupně přidávat. Po odstřižení od sítě nebude možné volat, odesílat a přijímat SMS zprávy nebo přistupovat na mobilní internet. Fungovat bude pouze připojení přes wi-fi.

Samsung už v předminulém týdnu začal distribuovat mezi uživatele problémového smartphonu aktualizaci, která omezí možnost nabíjení do plné kapacity.

Při šetření vadných akumulátorů se totiž ukázalo, že k problémům dochází při nabíjení v rozmezí od 60 do 100 %. Jihokorejský elektronický gigant proto vydal softwarovou aktualizaci operačního systému, která omezí možnosti nabíjení – nabíječka se jednoduše odpojí ve chvíli, kdy kapacita baterie dosáhne hranice 60 %.

Problémy od začátku

Firma uvedla Galaxy Note 7 na trh s velkou parádou na přelomu srpna a září, jen nedlouho poté však musely být prodeje ukončeny. U sedmičky se totiž začaly projevovat vady napevno zabudovaného akumulátoru. Baterie se přehřívaly a v několika desítkách případů začaly hořet. Někteří uživatelé dokonce hovoří přímo o explozích.

Jihokorejský elektronický gigant se proto odhodlal k radikálnímu kroku, přístroje stáhl z trhu. Samsung přesto nechtěl sedmičku pohřbít. Zkraje října se tak na pulty obchodů tyto modely opět dostaly. Tentokrát však s novými bateriemi, které již neměly obsahovat žádné defekty.

Fotografie modelu Galaxy Note 7 po výbuchu baterie zveřejněné na Twitteru. 

Bohužel se však ukázalo, že to není pravda. Přístroje se opět přehřívaly, v některých případech začaly i hořet. Sen o vážném konkurentovi pro iPhone 7 a 7 Plus se rozplynul. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu byli nuceni  prodej i výrobu ukončit. [celá zpráva]

Tuzemští uživatelé mohou přístroj vrátit, detaily se dozvědí na bezplatné telefonní lince 800 726 786. Samsung jim nabídne místo vadného Notu 7 aktuální vlajkovou loď, tedy buď Galaxy S7, nebo Galaxy S7 Edge.

Takto dopadl vůz po požáru, který údajně způsobil chytrý telefon.