Terčem vtípků se nejnovější telefon jihokorejského elektronického gigantu stal především na serveru YouTube. Největší popularitě se těšila modifikace hry GTA V, ve které hráči mohli používat jako zbraň právě Note 7. Když jej odhodili, přístroj vybuchl.

Jednotliví uživatelé si tak začali pořizovat záznamy toho, jak se jim s vybuchujícím přístrojem daří ve zmiňovaném titulu odolávat soupeřům.

Ukázka modifikace hry GTA V

Podobné parodie se ale pravděpodobně příliš nelíbily zástupcům společnosti Samsung, jak upozornil v pátek server BBC. Podle něj jihokorejský elektronický gigant začal uživatele publikující podobná videa nahlašovat administrátorům YouTube s tím, že porušují jeho autorská práva na model Galaxy Note 7.

Videa se množí jako houby po dešti 

Videoserver na to zareagoval mazáním konkrétních videí i blokováním celých účtů. Snaha je to nicméně marná, protože další a další videa se na YouTube začala množit doslova jako houby po dešti.

Jihokorejský elektronický gigant tímto kontroverzním krokem k sobě přitáhne patrně více pozornosti, než by způsobila samotná parodující videa – o stahování videí a blokování účtů totiž informují přední zahraniční média. Na opakované žádosti serveru BBC o vysvětlení, proč se k takovému radikálnímu kroku odhodlali, zástupci Samsungu nereagovali.

Firma uvedla Galaxy Note 7 na trh s velkou parádou na přelomu srpna a září, jen nedlouho poté však musely být prodeje ukončeny. U sedmičky se totiž začaly projevovat vady napevno zabudovaného akumulátoru. Baterie se přehřívaly a v několika desítkách případů začaly hořet. Někteří uživatelé dokonce hovoří přímo o explozích.

U některých chytrých telefonů Samsung Galaxy Note 7 se vznítily i vyměněné baterie, které měly být bezpečné.

U některých chytrých telefonů Samsung Galaxy Note 7 se vznítily i vyměněné baterie, které měly být bezpečné.

FOTO: Andrew Zuis, ČTK/AP

Jihokorejský elektronický gigant se proto odhodlal k radikálnímu kroku. Více než 2,5 miliónu chytrých telefonů stáhl z trhu a novopečeným majitelům nabídl výměnu či finanční kompenzaci.

Samsung přesto nechtěl sedmičku pohřbít. Zkraje října se tak na pulty obchodů opět dostaly modely Galaxy Note 7. Tentokrát však s novými bateriemi, které již neměly žádné defekty obsahovat.

Lidé mohou přístroj vrátit 

Bohužel se však ukázalo, že to není pravda. Přístroje se opět přehřívaly a v některých případech začaly i hořet. Sen o vážném konkurentovi pro iPhone 7 a 7 Plus se rozplynul. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu byli nuceni ukončit prodej i výrobu. [celá zpráva]

Lidé mohou přístroj vrátit, detaily se dozvědí na bezplatné telefonní lince 800 726 786. Samsung jim nabídne místo vadného Notu 7 aktuální vlajkové lodi, tedy buď Galaxy S7, nebo Galaxy S7 Edge.

Prodejce předvádí zákaznicím v Soulu nový telefon Galaxy Note 7

Prodejce předvádí zákaznicím v Soulu nový telefon Galaxy Note 7

FOTO: Kim Hong-ji, Reuters