Liquid M220 je prvním smartphonem společnosti Acer s operačním systémem Windows Phone 8.1. Osmičky si ale uživatelé s velkou pravděpodobností užijí na tomto železe jen pár měsíců, protože na podzim by měla být k dispozici aktualizace na Windows 10.

„S hrdostí představujeme náš první telefon s Windows Phone 8.1 a zároveň oznamujeme, že u něj bude možné v budoucnu mít Windows Phone 10,“ řekl ST Liew, prezident divize mobilní divize společnosti Acer. „To je ta správná chvíle k tomu, aby se Acer připojil k ekosystému Windows Phone, který se těší rostoucí popularitě a nabídne jednotné rozhraní jak na telefonu, tak na počítači,” dodal.

Acer Liquid M220

Acer Liquid M220

FOTO: archív výrobce

Samotná výbava víceméně odpovídá nízké cenovce. Základem je tak procesor Cortex-A7 od společnosti Qualcomm, jehož dvě jádra pracují na frekvenci 1,2 GHz. Tento čip má dále k dispozici grafiku Adreno 302 a 512 MB operační paměti.

Kapacita úložného systému dosahuje hodnoty 4 GB a je ji možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSDHC. S ohledem na nízkou cenu ani příliš nepřekvapí absence LTE adaptéru, bezdrátové standardy wi-fi a bluetooth samozřejmě nechybí.

Hlavní fotoaparát je vybaven bleskem

Hlavní fotoaparát je vybaven bleskem.

FOTO: archív výrobce

V prodeji od dubna

Samozřejmostí je také dvojice fotoaparátů. Pětimegapixelový senzor s 89° širokoúhlým objektivem na zadní straně doplňuje dvoumegapixelový na přední. I když to není v segmentu levných telefonů příliš obvyklé, hlavní fotoaparát disponuje bleskem.

Acer Liquid M220 by se měl na pultech obchodů objevit v průběhu dubna. K dostání bude v černé a bílé barvě za cenu 2190 Kč.

Windows 10 poběží na počítačích i mobilech

Windows 10 mají být nejrozšířenější platformou v celé historii amerického softwarového gigantu. Poběží nejen na klasických počítačích a noteboocích, ale také na tabletech a chytrých telefonech. Microsoft navíc plánuje i podporu pro další speciální systémy – například pro vlastní holografické brýle.

Snaží se vytvořit uzavřený ekosystém, kdy uživatelé budou používat všechna zařízení opatřená systémem Microsoftu. Podobně se uživatele snaží nalákat také společnost Apple prostřednictvím iPhonů a iPadů na počítače s Mac OS X. [celá zpráva]