Hlavní obsah

Wiidíte ji taky? Nintendo Wii už koupilo 325 000 Evropanů

Herní kouzelníci z japonského Nintenda potvrdili, že umí. A stejně jako před několika týdny převálcovali americký trh s konzolemi, činí tak i nyní v Evropě. Za dva dny zde stihli prodat 325 000 konzolí Nintendo Wii.

Wiidíte ji taky? Nintendo Wii už koupilo 325 000 Evropanů

Nintendo Wii [celá zpráva] je přístrojem z takzvané třetí generace herních konzolí. Konkurenty mu jsou Microsoft Xbox 360 (uveden na trh loni) a Sony PlayStation 3, který se k prvním zákazníkům dostal letos v listopadu.

Konzole Wii se však blýskla opravdu skvělými prodejními výsledky. V Americe si ji během tří víkendů koupilo milión zákazníků, v Evropě během dvou dnů 325 000 lidí.

Na americké prodejní pulty se Wii dostala 19. listopadu. V Japonsku byla konzolka uvedena dříve a její úspěch byl podobný - během prvního dne se ji prodalo na 400 000 kusů a Nintendu zbyly pouze prázdné sklady.

V porovnání s Xboxem 360 nebo PS 3 je tažení Wiička fenomenální. Nintendo navíc takový zájem o novou konzoli neočekávalo. Firma však nemá problémy s výrobou dalších kusů tohoto výrobku jako její konkurence (vzpomeňme na Sony) [celá zpráva] a již slíbila, že do Vánoc stačí zásobit každého zájemce o Wii v Evropě.

Výbava skromná, klady jinde

Hardware konzole Wii je skromný v porovnání s jeho rivaly. Co však Wiičku chybí ve výbavě, to nahrazuje skvěle připravenými hrami.

Systém je postaven kolem čipu IBM PowerPC (Broadway) s taktem 729 MHz, grafickým jádrem Hollywood. Wii obsahuje celkem 91 MB operační paměti. Konzole neobsahuje pevný disk, namísto toho pracuje s 512 MB flash pamětí. Přístroj má v sobě integrovánu také čtečku paměťových karet.

Nintendo Wii se objevilo na českém trhu 8. prosince. Jeho cena začíná na 7990 korunách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků