Hlavní obsah

Tržby z prodeje videoherního softwaru a hardwaru ve Spojených státech se v prvním pololetí zvýšily o 36 procent na 8,3 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů výzkumné společnosti NPD. V samotném červnu prodej meziročně vyskočil o více než polovinu. Údaje podle NPD naznačují, že zpomalení ekonomiky nemá na videoherní průmysl negativní vliv, protože lidé se začínají více věnovat domácí zábavě.

Videohry jsou v módě, jejich prodej vzrostl v USA o více než třetinu

Nejprodávanější hrou se v červnu stal akční hit Metal Gear Solid 4. Ten přispěl k prudkému nárůstu prodeje herních konzol PlayStation 3 firmy Sony, pro které je určen. Prodej konzol PlayStation 3 v červnu vyskočil o 94 procent na 405 500 kusů z květnových 208 700 kusů.

"Prodej PlayStation 3 určitě odráží vliv Metal Gear Solid 4," uvedla analytička NPD Anita Frazierová. Nárůst zaznamenala rovněž herní konzola Xbox 360 firmy Microsoft, jejíž prodej v červnu meziměsíčně stoupl o 18 procent na 219 800 kusů. Prodej konkurenční konzoly Wii společnosti Nintendo v červnu mírně klesl na 660 000 kusů z květnových 675 000 kusů.

Konzola však zůstává na americkém trhu jasnou jedničkou. Konzoly Wii těží ze strategie přilákat k videohrám nové skupiny zákazníků, například ženy a starší generaci, pomocí nových typů her s jednoduchým ovládáním. "Wii přitahuje lidi všech věkových kategorií a objevuje ji stále více zákazníků," řekla agentuře Reuters výkonná viceprezidentka pro prodej a marketing americké divize Nintenda Cammie Dunwayová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků