Hlavní obsah

Videohra The Secret of Chunky Salsa – kulinářské dobrodružství

Když se podíváte na televizní program, uvidíte jeden pořad o vaření vedle druhého. Tohoto trendu, zdá se, nebudou ušetřeny ani počítačové hry. Máte tedy dost odvahy pustit se do přípravy té nejlepší salsy na světě?

Videohra The Secret of Chunky Salsa – kulinářské dobrodružství

Pomiňme lehce zmatený příběh z úvodu a pohlédněme na našeho hrdinu přesně v okamžiku, kdy přebíráte jeho ovládání. Asi nebude žádným překvapením, že musíte zorganizovat přípravu jedné omáčky, přičemž v sázce není nic menšího, než osud celé planety. Taková salsa je věc náramně složitá, komplikovanější než bramborový salát, a tak vás čeká spousta pobíhání, zjišťování a kombinování.

Rázem se tak ocitáte v klasickém světě point&click adventur, které zažívaly svůj vrchol někdy před dvěma dekádami. Každý náročnější pařan má něco podobného v paměti a toto je dobrý způsob, jak si dávno zapadlé vzpomínky oživit. I zde se totiž více než na grafiku sází na humor, který tu a tam přivodí nečekaná situace nebo zdařilá replika. Máme-li zůstat u kuchařské terminologie, je ho tu jak šafránu, ale potěší.

Hra je zkrátka jako stvořená pro milovníky tohoto minoritního žánru. Ty pak nezklame ani občasná nelogičnost nebo příliš krátká doba hraní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků