Hlavní obsah

Videohra The Hive – pátrání po záhadě

Práce reportéra může být dobrodružnější, než se na první pohled zdá. Stačí jen taková maličkost: při svém pátrání narazit na tajnou vojenskou základnu plnou mutantů.

Videohra The Hive – pátrání po záhadě

Mohlo by se zdát, že je to další nudná „hopsačka“, při které se probíjíte nekonečnými stereotypními prostorami a kosíte jednoho nepřítele za druhým. V jádru to tak skutečně je, leč hra oplývá spoustou detailů, které jí činí mnohem přitažlivější.

Když pomineme příběh, který by sice na filmovém plátně nikoho neohromil, ale u her vypadá velmi dobře, máme tu ještě velkou variabilitu hraní. Do soubojů se nemusíte vždy pouštět po hlavě, ale kradmým plížením a jiným hledáním alternativních cest se můžete velmi snadno vyhnout přímé konfrontaci a věřte, že je to mnohdy daleko větší zábava. Někdy budete k přemýšlení přímo donuceni, když se před vás postaví záhada v podobě zamčených dveří či jiné překážky.

Všechno je zabaleno do roztomilé grafiky s lehkým retro nádechem, která však v tísnivých podzemních prostorách dokáže vykreslit tu správnou tísnivou atmosféru a zároveň nás tak přenést do dob, kdy byl tento druh her na výsluní. Pro dobrou zábavu na jedno podzimní odpoledne to stačí víc než dobře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků