Hlavní obsah
 

Skylanders SuperChargers je příjemným spojením sběratelství s hrou

Za poslední roky se rozšířil fenomén sběratelských figurek doprovázejících hry či filmy. Vývojáři z herního průmyslu tedy využili šance a začali vyvíjet tituly, které toto kloubí dohromady. Jedním z oněch titulů jsou i zajetí Skylanders, u kterých jsme si mohli vyzkoušet jejich poslední přírůstek s podtitulem SuperChargers, do kterého přicházejí konečně i vozidla.

 
Skylanders SuperChargers je příjemným spojením sběratelství s hrou

S postavičkami, které doplňují či mění hratelnost, se roztrhl pytel. Dokonce i Nintendo se svými amiibo figurkami vycítilo příležitost a propojuje s nimi všechny své známé značky. Skylanders se však nyní vyvíjí a přichází s dávkou vozidel a kvůli nim také přizpůsobeným novým dílem.

Ústřední zlosyn jménem Kaos ovládá všechny portály a vyhrožuje hrdinům, že je všechny vyhostí ze světa Skyland. Ti však nyní, i za pomoci nových vozidel, se musí pokusit zmařit jeho ďábelské plány a opět zachránit zdejší svět.

Ukázka ze hry Skylanders Superchargers

Foto: archív tvůrců

Základní prvky hratelnosti však zůstávají stejné, jako tomu je u předchozích dílů. Hráč má ke konzoli přes USB port připojen tzv. portál, na který vkládá figurky, které chce ovládat. Každá z nich má samozřejmě různé typy útoků, a tak je lze střídat za běhu podle situace, na kterou se daný Skylander hodí.

Nyní však na portál mohou položit i vozidlo, které se okamžitě přesune do hry. V základním balíčku hry se nachází pozemní automobil Hot Streak, takže hráč s ním má možnost vstoupit pouze do úrovní, které se odehrávají na pevnině. Pro odemknutí vzdušných či vodních úrovní tak potřebuje příslušnou ponorku či stíhačku.

Ukázka ze hry Skylanders Superchargers

Foto: archív tvůrců

V nabídce jsou však také vrtulníky nebo tanky. Dalším okořeněním je to, že pokud hráč spojí určitou postavičku s k ní vhodným vozidlem, tak vytvoří tzv. supercharged kombo, kdy vozidlo je silnější a má jinou podobu.

U automobilu tak hra nabízí zhruba dvacet nových misí, které mnohdy působí například jako slavný Mario Kart. Jakmile se však hráč ocitne v úrovni, kde musí chodit po svých, tak je zde klasická akční hratelnost, kde hráč musí postavičkou mlátit nepřátele, sbírat poklady či vylepšení jak dané postavičky, tak i svého vozítka. Na konci úrovně se opět vrací bossové, které musí hráč důmyslným způsobem porazit.

Ukázka ze hry Skylanders Superchargers

Foto: archív tvůrců

U technického zpracování nelze mít nějaké větší výtky. Hra je parádně animovaná a ve filmových sekvencích působí jako film z dílny Dreamworks. To vše je okořeněno o ztřeštěné postavy, na které hráč během svého putování po světě Skyland narazí.

Hra se tedy trefila do černého. Vozidla přinesla do titulu svěží vánek inovace a navíc hráč není nucen pořizovat si hromadu nových Skylanderů pro odemknutí celého obsahu, ale pouze dvě další vozidla, která rozšíří základních 12 hodin hratelnosti zhruba na dvojnásobek.

Ukázka ze hry Skylanders Superchargers

Foto: archív tvůrců

Skylanders SuperChargers vyšlo pro konzole staré generace Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U a poslední generaci konzolí Xbox One a PlayStation 4.

HODNOCENÍ: 8/10

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků