Hlavní obsah
 

Obchodníci hlásí vyprodáno. Switch trhá prodejní rekordy

V pátek se oficiálně začala prodávat televizní konzole Switch od společnosti Nintendo. Japonský herní gigant zatím neprozradil, jak velký mají zákazníci o novinku zájem. Podle jednotlivých prodejců však Switch trhá prodejní rekordy. Upozornil na to server Game Industry.

 
Obchodníci hlásí vyprodáno. Switch trhá prodejní rekordy

Přesná prodejní čísla nového televizního systému zatím nejsou k dispozici. Server Game Industry však upozornil na to, že jen v Anglii si během prvního víkendu koupilo novinku více než 80 tisíc lidí. Přitom předchůdce Wii U si za první dva dny koupilo jen 40 000 lidí.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že novinka od Nintenda má zaděláno na úspěch. V celosvětovém měřítku by se totiž prodeje mohly šplhat klidně až do výše několika miliónů, což rozhodně není špatný start.

Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Na druhou stranu konkurence je na tom ještě lépe. Pokud zůstaneme ve zmiňované Anglii, v ní se za první víkend prodalo na 150 tisíc konzolí Xbox One a dokonce na 250 tisíc herních systémů PlayStation 4.

Vysoký zájem o Switch je nicméně nezpochybnitelný. Je to vidět i při pohledu na nabídku jednotlivých tuzemských obchodů, kde je často nová konzole od Nintenda zcela vyprodaná. A další várka se očekává až v horizontu několika týdnů.

Switch se v tuzemských obchodech – stejně jako ve světě – začal prodávat minulý týden v pátek, a to po několika měsících od oficiálního představení. Podle Zboží.cz ceny v Česku startují na 8598 Kč.

Na doma i na cesty

Switch se dá do češtiny přeložit jako přepínač. Toto slovo pravděpodobně nejlépe vystihuje to, co novinka skutečně umí.

V první řadě je totiž Switch plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourá nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty bude stačit jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název Joy-Con. Hráč může použít Joy-Con ovladač v každé ruce, případně jeden půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě půjdou i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Jak vypadají nové hry na konzoli Switch, si můžete prohlédnout na videích níže:

Trailer ke hře Xenoblade Chronicles 2

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře The Legend of Zelda Breath of the Wild

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Super Mario Odyssey

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Super Bomberman R

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Splatoon 2

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Sonic Mania

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Puyo Puyo Tetris

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Mario Kart 8 Deluxe

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře Fire Emblem Warriors

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře ARMS

Video: archív tvůrců

Trailer ke hře 1-2 Switch

Video: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků