Hlavní obsah
Intelino Smart Train Foto: archív výrobce

Nemusí ještě umět ani číst. Chytrý vláček naučí programovat i nejmenší děti

V Česku máme celé generace milovníků vláčků a železnice. Mohlo by se ale zdát, že ve světě tabletů a chytrých telefonů již mašinky nemají místo. Společnost Intelino však dokazuje přesný opak, s chytrým vláčkem zvaným jednoduše Smart Train se soustředí na ty nejmenší, které chce hravou formou naučit programovat.

Intelino Smart Train Foto: archív výrobce
Nemusí ještě umět ani číst. Chytrý vláček naučí programovat i nejmenší děti

Intelino Smart Train je určen pro děti od tří let. Podle výrobce jde o edukační hračku, která má rozvíjet jejich kreativitu i logiku a zároveň je učí základům programování a robotiku. Přestože jde tedy v první řadě o líbivě vyhlížející hračku, je to zároveň také učební pomůcka.

Celý systém je navržen tak, aby jej mohli využívat i malé děti, které ještě ani neumí číst. Součástí hrací sady Intelino jsou totiž zaklápěcí plastové destičky různých barev, které se mohou umístit přímo na trať i mimo ni. Tyto destičky pak ovlivňují činnost vláčku Intelino – udávání směru, rychlosti a magnetickou spojku.

Intelino Smart Train

Foto: archív výrobce

Velmi praktické je také to, že vláček je kompatibilní s většinou nabízených dřevěných kolejí. Pokud tedy doma již máte nějakou tradiční železnici, můžete ji bez problémů použít i s touto moderní vychytávkou. V takovém případě se pak vláček na trati ovládá prostřednictvím chytrého telefonu, který se připojí prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth.

Baterie vláčku by měla stačit až na 100 minut provozu, následně ji je možné dobít prostřednictvím USB. Smart Train je již dostupný v tuzemských obchodech, nabízí se za 2990 Kč.

Intelino Smart Train

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků