Hlavní obsah
Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million Foto: archív výrobce

Na všechny se nedostane. Sony odstartovalo prodej limitované edice PlayStationu

Společnost Sony pouhý týden před koncem letních prázdnin odstartovala prodej nové limitované edice PlayStationu 4 Pro. Novinka je dostupná i v Česku a případné zájemce vyjde na 13 290 korun.

Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million Foto: archív výrobce
Na všechny se nedostane. Sony odstartovalo prodej limitované edice PlayStationu

Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million je oslavou nedávného milníku konzolí PlayStation. Koupilo si je totiž již více než půl miliardy lidí, počítáno pochopitelně od první generace, která se začala prodávat v roce 1997.

Novinka zaujme především svým extravagantním vzhledem. modře tónované plasty totiž budou částečně průhledné. Fanoušci se tak budou moci kochat pohledem na jednotlivé součástky uvnitř konzole. Ve stejném designu bude mimochodem vyveden i bezdrátový ovladač Dual Shock, webkamera či originální sluchátka.

Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million

Foto: archív výrobce

Každá konzole bude mít navíc na čelní straně měděný štítek, na kterém bude napsáno, o jaký konkrétní model z limitované série se jedná. Po celém světě jde do prodeje pouze 50 000 kusů této televizní konzole. Už nyní se tak dá předpokládat, že na všechny fanoušky se rozhodně nedostane.

Stejné součástky

V ostatních parametrech je nicméně Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million totožný jako standardní verze PlayStationu 4 Pro. Nabízí tedy ve srovnání s menší verzí 4 Slim výkonnější procesor a přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu jsou schopné běžet až v rozlišení 4K. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD.

Tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nefungují. Obraz je u nich přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu je sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale není tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K.

Sony PlayStation 4 Pro

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků