Hlavní obsah
 

Moderní grafika a hodně paměti. Half-Life: Alyx na starších počítačích nepoběží

Společnost Valve po 15 letech čekání minulý týden ukázala první ukázku z titulu Half-Life: Alyx. Jak se ale nyní ukazuje, novinka určená pro virtuální realitu bude klást velké nároky na samotný počítač. A to při nejnižším možném nastavení. Na pomalých a starších PC tedy titul vůbec nepoběží.

 
Moderní grafika a hodně paměti. Half-Life: Alyx na starších počítačích nepoběží

Half-Life: Alyx poběží pouze na počítačích s operačním systémem Windows 10. Dané stroje navíc musí být připraveny pro systémy virtuální reality, výrobce doporučuje tedy přinejmenším grafické karty Nvidia GeForce GTX 1060 či AMD Radeon RX 580 s 6GB pamětí.

Sestava musí být zároveň vybavena procesory Intel Core i5-7500, AMD Ryzen 5 1600, nebo vyššími verzemi. Nepočítejte tedy, že byste rozjeli hru na několik let starých počítačích. Problém může představovat také požadavek na 12 GB operační paměti, i některé aktuálně nabízené herní stroje totiž mají stále jen 8 GB, byť se bavíme tedy o těch levnějších počítačích.

Nároky na hardware jsou v případě nového dílu Half-Lifu tak vysoké, neboť hra bude určena pouze pro systémy virtuální reality. Bez speciální helmy ji nebude možné hrát. Kromě výkonné sestavy tak případní fanoušci budou potřebovat ještě jeden z podporovaných headsetů – Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a helmy se standardem Windows Mixed Reality.

Ukázka ze hry Half-Life: Alyx

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Half-Life: Alyx

Foto: archív tvůrců

Novinka je dějově zasazena mezi události prvního a druhého dílu. Jak již samotný název napovídá, hráči se převtělí do role hlavní hrdinky Alyx Vance, v titulu nicméně nebude chybět ani její otec Eli.

Po incidentu v Black Mesa je planeta okupována mimozemskými silami Combine. Alyx a Eli musí pomoci hrstce odvážných lidí ve výzkumu, aby matičku Zemi společnými silami zachránili. Fanoušky série čekají souboje, průzkumné mise po zdecimovaném světě a celá řada hádanek, pokud se je nepodaří rozluštit, neposunou se hráči dál.

Premiéra titulu Half-Life: Alyx je naplánována na březen příštího roku.

Ukázka ze hry Half-Life: Alyx

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Half-Life: Alyx

Foto: archív tvůrců


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků