Hlavní obsah
 

Letos prodáme 14 miliónů televizních konzolí, pochlubilo se Nintendo

Za pouhé dva měsíce má v plánu společnost Nintendo prodat více než šest miliónů televizních konzolí Switch. To je o čtyři milióny více, než japonský herní gigant původně plánoval. Model Switch je tak aktuálně nejúspěšnější konzolí v celé historii Nintenda. Vyplývá to z prohlášení tohoto podniku.

 
Letos prodáme 14 miliónů televizních konzolí, pochlubilo se Nintendo

Nintendo původně plánovalo, že během letošního roku prodá 10 miliónů televizních konzolí. Nyní však kvůli stále vysoké poptávce podnik uvedl, že do konce roku počítá s prodeji okolo 14 miliónů kusů.

Na pultech obchodů je přitom Switch už od letošního března. Za osm měsíců byl podnik schopen prodat jen 7,63 miliónu konzolí. Vzhledem k tomu, že do konce roku zbývají dva měsíce, zdá se plán japonského herního gigantu velmi ambiciózní – prodat totiž musí za takto krátké období více než 6,3 miliónu konzolí.

Zda se to skutečně podaří, ukáže samozřejmě až zájem zákazníků na předvánočním trhu.

Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Za méně než 9000 Kč 

Ceny konzole od Nintenda podle Zboží.cz startují na 8589 Kč, někteří obchodníci si nicméně totožný přístroj cení i na více než deset tisíc korun. Jde přitom o stále stejný model, který má zcela totožnou hardwarovou výbavu i dodávané příslušenství.

Switch je v první řadě totiž plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač Joy-Con v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků