Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: Mightier – nová generace her

K ovládání počítačových her se obvykle používá klávesnice a myš, někdo může upřednostňovat gamepad nebo joystick. Ale tiskárna a webkamera? To tu ještě nebylo.

Hrajeme zdarma: Mightier – nová generace her

Základní zadání hry by mohlo znít poněkud fádně: sesbírejte všechny předměty volně se vznášející ve vzduchu a pak zamiřte směrem k východu. Chopíte se tedy klávesnice s tím, že to bude jen další nudná hopsačka, ale ouha – nikde nevidíte žádné plošinky. Musíte si je totiž sami navrhnout.

To můžete udělat dvěma způsoby. Chopíte se myši a v jakémsi grafickém editoru se dáte do kreslení. To je celkem zajímavé, ale přiznejme si, že ne moc originální. S něčím podobným už přišel Crayon Physics. Tato hra jde však ještě o kus dál – plánek úrovně si můžete vytisknout, dokreslit do něj plošinky a výsledek přenést zpět do počítače pomocí webkamery. Podrobný návod s obrázky naleznete na domovských stránkách hry.

:. Mightier

Stačí opravdu málo a brzy si budete připadat jako dítě čmárající si pastelkami na papír. Tak originální ovládání se opravdu nevidí, a není tak divu, že hra za ně sbírá mnohá ocenění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků