Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: Chatroom – zajímavá textovka

V dnešní době plné snahy o co nejlíbivější grafiku vypadá každý herní počin, kterému stačí pouze písmena, poněkud směšně. Avšak nenechte se zmást, pod nezáživnou slupkou se skrývá velmi zajímavá hra.

Hrajeme zdarma: Chatroom – zajímavá textovka

Její vznik zřejmě inspiroval Alan Turing, který jako matematik položil základy pro mnoho oborů, se kterými počítačová věda pracuje dodnes. Asi největší zásluhy jsou mu připisovány v oblasti umělé inteligence, zvláště pak jeho Turingův test. Ten má za úkol stanovit hranici, po jejímž překročení už bude možné prohlásit stroje za inteligentní. Test spočívá zjednodušeně v tom, že „chatujete“ s neznámou protistranou, kterou může být buďto další člověk nebo právě počítač. A pokud nejste schopni počítač jednoznačně odhalit, pak jej lze prohlásit za inteligentní.

Podobnou zápletku má i tato hra. V daleké budoucnosti sedíte zavřeni v bunkru a zkracujete si nekonečný čas „chatováním“ s dalšími přeživšími. Mezi nimi se však pohybují i roboti, kteří se vás snaží přesvědčit, abyste opustili kryt, a stali se tak jejich kořistí. A právě vaším úkolem je odlišit je od lidí.

Celá hra je bohužel v angličtině, bez níž se zde opravdu nepohnete dál. Ale pokud tímto jazykem vládnete, pak máte šanci na skutečně netradiční hráčský zážitek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků