Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: 3D Ant Attack – mravenci útočí

Když se řekne 3D akční hra, všichni si představíme nějakou moderní pecku velmi náročnou na hardware. V roce 1983 však tři dimenze vypadaly úplně jinak…

Hrajeme zdarma: 3D Ant Attack – mravenci útočí

Dnes budete možná nad grafikou ohrnovat nos, ale zkuste si přestavit, jaká to musela být bomba, když se tohle objevilo na ZX Spektrech už před celým čtvrt stoletím.

Váš úkol je stále tentýž – musíte se nějak proplést bludištěm plným obřích a krvelačných mravenců, nezhynout při tom a ještě zachránit svou nebohou dívku. Aby se vám to podařilo, máte oproti hmyzu k dispozici dvě výhody.

První spočívá ve zbrani. Nejedná se však o klasickou střelnou zbraň, ale spíše jakousi možnost rozhazovat kolem sebe výbušniny. Míření však není nikterak přesné, a tak vyžaduje trochu cviku, aby se vám podařilo zranit mravence a ne sebe. Dále pak můžete lozit po stěnách, což vaši protivníci nesvedou.

Buďme upřímní, tato hra vykazuje pouze průměrné kvality a nejspíš vás ani moc dlouho nebude bavit. Má však svou historickou hodnotu – ukazuje, na jaké výši byl herní průmysl už před pětadvaceti lety.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků