Hlavní obsah
Brno bez větších obtíží porazilo Prostějov Foto: Jan Pařík

HRA: Tsunami 2010 - psycho zábava

Unavují vás už nudné vesmírné střílečky? Pak zkuste Tsunami 2010, vzrušující a dynamickou akci, která jako bonus nabízí netradiční psychydelický zážitek.

Brno bez větších obtíží porazilo Prostějov Foto: Jan Pařík
HRA: Tsunami 2010 - psycho zábava

Tsunami 2010 je moderní předělávkou hry z roku 1980 s podobným názvem Tsunami 2000. Tehdy, stejně jako dnes, se obě hry vyznačují dvěma základními aspekty: jedná se o neobyčejně malé hry (ta dnešní má méně než 100 kB, což je docela nevídané) a krom zábavy spojené se střílením a dynamickou akcí nabízí i jistý neobvyklý prožitek. Je jím stav blízký změněnému vědomí, nebo alespoň pokochání se povedeným vizuálním zpracováním.

Představte si tedy válec, do něhož se díváte, přičemž "hlavní hrdina" se může pohybovat pouze po jeho hraně. Sestřeluje přitom nepřátele, kteří se k němu plazí po vnitřní straně válce. Pokud ale nebezpečí nedokážete eliminovat včas a protivník se připlíží až k okraji válce, nesmíte se s ním srazit, jinak přijdete o život. Celá situace pak vypadá celkem komicky, zvlášť když je vás na hraně víc, ale ve skutečnosti je to docela adrenalinové a vzrušující.

To ovšem není všechno. Celý válec se podivně vlní a mění barvy stejně tak jako celé okolí. Pokud to u vás nevyvolá změněné stavy vědomí, pak se na to alespoň pěkně kouká.  

DOWNLOAD, homepage, 0.1  MB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků