Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

HRA: Lemmings 32K - lumíci se vrací

Při probírání se staršími freewarovými hrami jsem narazil na jednu předělávku, kterou už jste možná viděli, možná dokonce v originále. Jedná se o Lemmings neboli Lumíky, legendární logickou záležitost z počátku devadesátých let.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
HRA: Lemmings 32K - lumíci se vrací

Pokud jste Lemmings ještě nikdy neviděli, pak vězte, že je to logická hra s originálním námětem. Lumíci jsou malá zvířátka, hlodavci, která vypadnou z díry na začátku úrovně a umí jen chodit sem a tam.

Vašim úkolem je vybrat speciální funkce ze spodní řady ikon (hrabání, kopání, stopka, padák, exploze, stavění schodů atd.) a určit jí nějakému lumíkovi. Postupným kombinováním nejrůznějších funkcí musíte vytvořit cestu až na konec úrovně - za úspěch se považuje, když ho dosáhne předepsané procento celkové populace.

Po úspěšném dokončení dostanete dlouhý kód složený s písmen - je vhodné si ho poznamenat, protože v této hře chybí funkce load & save, které jsou nahrázeny právě zadáváním těchto kódů, které vás přenesou do příslušné úrovně.

Co víc dodat? Pokud Lumíky znáte, pak si u tohoto počinu, který by měl bezproblémově běhat i na novějších počítačích, můžete zavzpomínat na staré dobré časy, kdy Windows nebyly operační systém. A pokud hru neznáte, pak byste měli tuto trestuhodnou mezeru ve svém vzdělání zaplnit - sami uvidíte, jak dobře se u toho budete bavit.

 

DOWNLOAD, homepage, 35 KB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků