Hlavní obsah
 

Hra Fortnite je zlatý důl, tvůrcům vydělala stovky miliónů

Letošní rok už přinesl první herní hit, zájem o titul Fortnite Battle Royale je totiž rekordní. Tvůrci mají rozhodně co oslavovat, neboť za necelý měsíc na trhu už hra pro iPhony a iPady vydělala 25 miliónů dolarů, tedy v přepočtu 516 miliónů korun. Celková suma je navíc díky podpoře dalších platforem ještě vyšší.

 
Hra Fortnite je zlatý důl, tvůrcům vydělala stovky miliónů

V titulu Fortnite Battle Royale se hráči převtělí do role přeživších, kteří v postapokalyptickém světě bojují o své místo pod sluncem s ostatními hráči. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední stát na nohou.

Jak se nyní ukazuje, tento relativně jednoduchý koncept v kombinaci s poutavou grafikou hráče doslova uchvátil. Jak jinak si vysvětlit, že za titul nabízený zadarmo jsou ochotni utrácet stovky miliónů.

Ukázka ze hry Fortnite

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Fortnite

Foto: archív tvůrců

Aplikaci je totiž možné na iPhony a iPady od začátku dubna stahovat bez zaplacení jediné koruny. Stejně jako v dalších bezplatných titulech si ale lidé mohou připlatit za lepší zbraně a další prvky výbavy, které jim usnadní průběh hrou a dostanou je na vyšší úroveň okamžitě, bez čekání.

Sluší se uvést, že hra Fortnite Battle Royale je dostupná vedle mobilních zařízení s logem nakousnutého jablka už od loňského roku také pro další platformy – PC, MacOS, PlayStation 4 či Xbox One. Zmiňované tržby 25 miliónů jsou však pouze za iPhony a iPady, pro které je titul oficiálně dostupný od začátku dubna.

Celkové výdělky po započítání dalších platforem tedy budou citelně vyšší, jejich přesnou výši však tvůrci zatím neoznámili.

Ukázka ze hry Fortnite

Foto: archív tvůrců

Stejný hit jako Pokémon Go?

Fortnite Battle Royale tak má vcelku velkou šanci vyrovnat se svou popularitou hitu Pokémon Go, který vyšel už v roce 2016.

Přestože již nejde o žádnou novinku, na nezájem si tvůrci ze společnosti Niantic stěžovat rozhodně nemohou. Titul s japonskými příšerkami jim za poslední rok vydělal v přepočtu zhruba 27 miliard korun. [celá zpráva]

Pokémon Go se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musejí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy vyrazit na lov.

Samotný odchyt probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí. Hra je tedy schopna na displeji telefonu vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Upoutávka na hru Pokémon Go

Video: Niantic

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků