Hlavní obsah

HRA: Darwin Hill - šlechtěte vlastní populaci

Cílem dnešní hříčky je dozvědět se něco o genetice a vypozorovat, jak funguje dědičnost v zrychleném čase. Sice by se to mohlo zdát hloupé, ale je to neuvěřitelná zábava.

HRA: Darwin Hill - šlechtěte vlastní populaci

Nazývat tento experimentální počin ve Flashi hrou by bylo příliš odvážné, zůstaneme u toho, že je to spíše hříčka. Ale velice zajímavá. Hlavním principem je pochopit genetické zákony v praxi, pomocí toho, jak je vidíte v akci v zrychleném toku dějin.

Představte si takové malé společenství různě barevných a různě tvarovaných lidí. S nimi můžete provádět tři následující akce: pohybovat (abyste měli větší přehled), seznamovat (což přivodí nějaké ty potomky) a zabíjet kusy, které už nebudete potřebovat.

Rozmnožování probíhá podle všech zákonů genetiky, což můžete sledovat na několika znacích, jako je například tvar hlavy, barva kůže, délka hlavou atd.

Celá záležitost vlastně nemá ani žádný cíl, jaký by každá správná hra měla mít. Nejde o to vyšlechtit nějaký vyvolený národ, ale spíše se jen tak pobavit a poučit zároveň. A myslí, že se to rozhodně povedlo.

DOWNLOAD, homepage, 4.6 MB, 7/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků