Hlavní obsah
 

Fanoušci vzali herní službu Stadia útokem. Tvůrci museli přidat další balíčky

Herní služba Stadia má oficiálně odstartovat až příští měsíc, tvůrci nicméně již v rámci předobjednávek nabídli fanouškům speciální balíčky obsahující speciální ovladač a další příslušenství. Zájem byl tak obrovský, že se po balíčkách jen zaprášilo.

 
Fanoušci vzali herní službu Stadia útokem. Tvůrci museli přidat další balíčky

Tvůrci ze společnosti Google nabízeli speciální balíček zvaný Founder’s Edition. Ten obsahoval oficiální gamepad v exkluzivním barevném provedení Night Blue, dvě tříměsíční předplatné služby Stadia Pro a v neposlední řadě také multimediální přehrávač Chromecast Ultra. Právě ten má být jedním z podporovaných zařízení, prostřednictvím kterých půjde Stadii používat.

Kolik balíčků šlo do prodeje, není známo. Jisté je nicméně to, že zájem fanoušků překvapil samotnou společnost Google, a to i navzdory ceně 129 eur (3340 Kč). Jen krátce po zveřejnění nabídky totiž museli ohlásit, že je vyprodáno.

Tvůrci se proto rozhodli nenechat nic náhodě a vydali další balíček Premiere Edition. Ten se liší pouze v tom, že obsahuje bílý ovladač a k tomu jen jedno tříměsíční předplatné. Pořizovací cena nicméně zůstala stejná. Těchto balíčků by měl být dostatek, aby se již dostalo opravdu na každého.

Výkonný hardware nebude potřeba

Stadia by měla v první řadě odbourat vysoké nároky na výkon hardwaru na straně uživatelů. Potřebný výkon totiž zajistí virtuální servery a k samotnému hráči bude už jen přes internet putovat samotný obrazový signál.

Takto by měl vypadat ovladač pro hraní prostřednictvím služby Stadia.

Foto: archív výrobce

Právě z toho důvodu bude novinka klást vyšší nároky na rychlost internetového připojení. Jako minimální se považuje rychlost stahování 10 Mbps a odesílání 1 Mbps, v případě hraní v rozlišení full HD je však vhodnější rychlost downloadu 20 Mbps, Google nicméně doporučuje rychlost 35 Mbps.

Start Stadie je naplánován na 19. listopadu, Google nicméně bude nabízet službu výhradně v zahraničí. Přestože na seznamu podporovaných zemí je i celá řada těch evropských – například sousední Německo či Rakousko, Česká republika zatím chybí. A zástupci společnosti zatím mlčí i o tom, kdy by se mohla situace změnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků