Hlavní obsah
 

Expecto patronum. Kouzlení s Harrym Potterem na smartphonech

Napínavou dějovou linku a řadu známých postav z kouzelnického světa slibuje nový titul Harry Potter: Wizards Unite. Stojí za ním herní studio Niantic, které se stejně jako v předchozích letech snaží hráče zvednout z gauče. Ke kouzlení budou potřebovat pouze chytrý telefon.

 
Expecto patronum. Kouzlení s Harrym Potterem na smartphonech

Titul Harry Potter: Wizards Unite vyšel na konci minulého týdne ve verzi pro chytré telefony s Androidem a iOS od Applu. Sluší se nicméně podotknout, že hru je možné nainstalovat také na řadu počítačových tabletů.

V každém případě za pořízení hry nezaplatí fanoušci Harryho Pottera ani korunu, tvůrci nabízí titul zadarmo.

Titul Harry Potter: Wizards Unite

Foto: archív tvůrců

Rozšířená realita v akci

Wizards Unite staví na principu rozšířené reality. To v podstatě znamená, že hráči celý kouzelnický svět vidí pouze s využitím telefonu. Zabudovaná kamera snímá okolní prostor a přenáší jej na dotykovou obrazovku. Na ní se zároveň objevuje celý kouzelnický svět.

Hráči se postupně potkají s Harrym Potterem, ale také jeho kamarády – chybět nebude Hermiona Grangerová či Ron Weasley. Čelit ale budou muset kouzelníci také řadě nebezpečných nepřátel, kteří se přidali na stranu Lorda Voldemorta.

Titul Harry Potter: Wizards Unite

Foto: archív tvůrců

V těch nejtěžších situacích se neobejde nikdo bez známých kouzelných formulí. Například expecto patronum přivolá patrona a zachrání celou situaci. Kouzel ale bude k dispozici daleko více. Odváží se někdo vyslovit smrtící kletbu Avada Kedavra?

Studio Niantic postavilo hru Wizards Unite na stejných základech, jakými se pyšní populární titul Pokémon Go. Ten si odbyl premiéru již v roce 2016, stále však baví desítky tisíc hráčů z různých koutů světa každý den.

Vstupenka do světa rozšířené reality

Pokémon Go se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musejí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy vyrazit na lov.

Samotný odchyt probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí. Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Pokémon Go v terénu

Video: Novinky

Hra Pokémon Go

Foto: Mark Kauzlarich, Reuters

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků