Hlavní obsah
Ukázka ze hry Krtek v létě Foto: archív tvůrců

Český Krtek míří na iPhony a iPady

Na trhu je první mobilní hra s postavičkou Krtka založená na ilustracích Zdeňka Milera. První ze série připravovaných her pod názvem Krtek v létě je zatím dostupná pro platformu iOS od Applu, tedy pro počítačové tablety iPad a chytré telefony iPhone. Verze pro Android a Windows budou následovat.

Ukázka ze hry Krtek v létě Foto: archív tvůrců
Český Krtek míří na iPhony a iPady

Cílem hry je podle autorů zprostředkovat dětem interaktivní zážitek z prostředí Krtkova světa, mimo jiné za doprovodu zvuků. Tím je tento titul zajímavý i pro nejmenší děti. Hra Krtek v létě umožňuje dětem objevovat různé situace z jeho příběhů. Úkolem hráče je najít předměty, které jsou ukryty v ilustrované scéně. Hra má několik úrovní.

Silicon Jelly, která aktuální titul vyvinula, připravuje více her s tematikou Krtka. Všechny mají obsahovat vzdělávací prvky, které dětem ukážou, jak funguje svět kolem nich. Hry jsou určené pro děti ve věku od jednoho roku do pěti let.

Ukázka ze hry Krtek v létě

Foto: archív tvůrců

Prostřednictvím své společnosti Little Mole poskytuje licence k výrobě různých předmětů s populární postavičkou Krtka vnučka výtvarníka Karolína Milerová. O práva na tuto animovanou postavu se ale vede soudní spor, dělá si na ně nárok i správkyně dědictví Zdeňka Milera Milena Fischerová.

Titul Krtek v létě je možné stahovat prostřednictvím iTunes za 2,99 dolaru, tedy asi 61 korun.

Ukázka ze hry Krtek v létě

Foto: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků