Zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na zhruba 67 miliard jenů. Firma Nintendo z hlediska provozního zisku zažila nejlepší třetí finanční čtvrtletí za osm let. Společnost zvýšila odhad provozního zisku pro celý finanční rok na 160 miliard jenů z dříve předpokládaných 120 miliard jenů.

Firma uvedla konzoli Switch na trh začátkem loňského března. Tato konzole láká především na netradiční koncept – jde o hybridní systém, se kterým je možné hrát nejen doma u televizoru, ale také na cestách. Řeč je pochopitelně o konzoli Switch.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Tento systém je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: