Pro Wii U byla například vyvíjena dlouho očekávaná akce Bloodstained: Ritual of the Night. Na vývoj hry se fanoušci skládali prostřednictvím crowdfundingového webu Kickstarter, který nápadití jedinci či podniky využívají k získání finančních prostředků na rozjetí svých podnikatelských záměrů.

Jenže avizovaný titul nakonec pro stařičkou konzoli od Nintenda nevyjde. „Když jsme naši kampaň na Kickstarteru startovali, bylo Wii U na vrcholu popularity. Po vydání konzole Switch se však situace dramaticky změnila,“ vysvětlili tvůrci, proč se nakonec rozhodli své plány změnit.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Lidé mohou chtít peníze zpět

Hra Bloodstained: Ritual of the Night tak pro Wii U skutečně nevyjde navzdory přáním fanoušků, kteří poslali tvůrcům peníze. Autoři titulu nicméně nabízejí lidem změnu platformy – a to nejen na novější Switch, ale také na PC, PlayStation 4 Xbox One či kapesní konzoli PS Vita.

Pokud o jiný herní systém nebudou mít přispěvatelé zájem, mohou také tvůrce zažádat o vrácení svého příspěvku v plné výši.

Rozhodnutí autorů titulu Bloodstained: Ritual of the Night jasně ilustruje, že s Wii U se skutečně už nepočítá. A to ani u her, které jsou již pro tuto televizní konzoli ve vývoji.

Hra Bloodstained: Ritual of the Night

Hra Bloodstained: Ritual of the Night

FOTO: archív tvůrců

Stále v prodeji

Přitom výroba této konzole od Nintenda byla ukončena teprve minulý měsíc, a hned některé obchody tedy vcelku logicky starší model stále ještě doprodávají. Podle nákupního rádce Zboží.cz ceny startují na 7790 Kč. [celá zpráva]

Samotná konzole Wii U se vzhledem příliš neliší od svého předchůdce, malá bílá krabička se jednoduše připojí k televizoru. Největšího vylepšení se dočkal bezdrátový ovladač, který se nazývá Wii U GamePad.

Ten je totiž vybaven vlastním dotykovým displejem, který je používán i při hraní na televizi. Zároveň ale u některých her může být využit nezávisle na TV obrazovce, například na cestách. Ovladač je vybaven vestavěnou kamerou, mikrofonem i stylusem (speciálním perem) pro přesnější ovládání dotykové plochy.

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

FOTO: Nintendo