Přestože v Íránu jsou značná omezení v přístupu na internet, Íránci na sociálních sítích v posledních týdnech probírali hraní Pokémon Go.

Na konci července uvedly íránské úřady, že čekají, zda s nimi budou tvůrci hry spolupracovat.

Hra Pokémon Go

Hra Pokémon Go

FOTO: Mark Kauzlarich, Reuters

Různá omezení na hraní ale platí v řadě zemí. Izraelská armáda zakázala svým vojákům z bezpečnostních důvodů hrát hru na izraelských vojenských základnách, protože hra aktivuje kameru a GPS polohu v telefonu, což by mohlo vést k úniku citlivých informací, jako je umístění základny či její fotografie [celá zpráva]

Hrát hru nesmějí také indonéští policisté ve službě.

V New Yorku nesmějí hru hrát také na 3000 registrovaných sexuálních násilníků, aby ji nemohli využívat k zjištění, kde se vyskytují skupiny mladých hráčů nebo je někam lákat. [celá zpráva]

Vstupenka do světa rozšířené reality

Pokémon Go se těší tak nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov.

Video

Pokémon Go v terénu

Zdroj: Novinky.cz

Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí.

Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.