Chameleon Run je poměrně chytlavá hra, která už na první pohled zaujme svým velmi výrazným barevným zpracováním. Titul spadá do kategorie tzv. autoběhaček. Ústřední postava – v tomto případě malý panáček složený z kostek – musí běhat po náhodně poskládaných blocích, aniž by ani jednou zaváhal.

ČTĚTE TAKÉ:
WWDC: Apple ukázal čtyři nové systémy, nabízet je bude zadarmo

Pokud totiž hráč některý geometrický tvar, který tvoří překážku, nezvládne zdolat, hra končí. Důležitou roli přitom hrají právě barvy jednotlivých bloků, skákat je totiž možné pouze po některých z nich, což určují právě barevné kombinace.

Jak už bylo zmíněno výše, za chytlavou hrou stojí Ján Ilavský – původem Slovák –, který však několik posledních let žije a pracuje v Praze. Ten radost ze získání ceny od společnosti Apple nijak neskrýval. „Je to tak šílené,“ nedostávalo se slov mladému vývojáři po vyhlášení výsledků.

Vývojář Ján Ilavský (vlevo) na snímku z roku 2015

A není se čemu divit. V rámci Apple Design Awards 2016, které jsou součástí konference WWDC, totiž stejnou cenu získalo jen dalších devět projektů. Oceňovány přitom byly aplikace pro operační systémy iOS, watchOS, tvOS i macOS.

Hra Chameleon Run je k dispozici pro platformu iOS, nicméně je možné ji stahovat také na zařízení s operačním systémem Android.

Seznam deseti oceněných aplikací naleznete níže: