„Je to trochu absurdní. Myslím, že jsme v našich srdcích hluboce chtěli, abychom žili jako normální lidé. Místo toho teď svůj příběh vyprávíme celému světu,“ řekla Amy Greenová, matka malého Joela, který s rakovinou bojoval už od roku 2011.

Nápad začít pracovat na hře přišel o rok později. „Je to videohra, která se skládá z bolesti a naděje. Je to příběh mého syna, který vytvářím den po dni,“ uvedl otec Ryan Green.

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

Nemocný Joel ztvárněný ve hře

FOTO: thatdragoncancer.com

Jak sám připouští, vydání nového titulu That Dragon, Cancer se sám velmi bál. Za poslední měsíce se totiž tento titul stal zároveň nástrojem, který jim pomáhal usměrňovat smutek ze ztráty malého syna. Teď je ale celý projekt u konce.

Děj titulu That Dragon, Cancer se odehrává na jednotce intenzivní péče. Hlavní postavou je samotný Green, jehož hlavním úkolem je být v nemocnici oporou pro svého syna. Hráči budou muset prokázat sílu lidské vůle a víry.

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

FOTO: thatdragoncancer.com

Podle Greena je pro děti daleko těžší bojovat se zákeřnou nemocí než pro dospělé. Musí se totiž vyrovnat se sterilním klinickým prostředím, které je od jejich dětského světa na míle vzdálené. I toto by si lidé díky hře měli uvědomit.

Hra je k dispozici pro platformu Windows i Mac, případně také pro televizní konzoli Ouya.