Jako první na pódium přišla Bonnie Rossová, která měla za úkol představit HALO 5: Guardians. V novém díle této legendární série se hráči zhostí jak role seržanta Jamesona Locka, tak i kultovního Master Chiefa. Jejich kampaně se propojují, kdy Locke nahání Master Chiefa.

Zpátky do hry se také vrací Edward Buck z HALO: ODST, kterému propůjčil svou podobu i hlas herec Nathan Fillion. Na hráče ovšem opět čeká propracovaný režim pro více hráčů v čele s režimem Warzone.

Samozřejmostí je možnost hrát titul v kooperaci až čtyř hráčů, načež podle příběhové kampaně budou hrát za příslušnou jednotku elitních vojáků. HALO 5: Guardians vyjde exkluzivně pro konzoli Xbox One 27. října.

Ukázka ze hry HALO 5: Guardians

Ukázka ze hry HALO 5: Guardians

FOTO: 343 Industries

Dále Microsoft zveřejnil zbrusu nový titul zvaný ReCore. U toho nám bohužel ukázal pouze renderovaný filmeček, kde hraje hlavní roli tajemná žena a její robotický pes v písčitém post-apokalyptickém světě. Navnadil však dostatečně, protože za titulem stojí tvůrci slavné série Metroid Prime. ReCore vyjde na jaře příštího roku exkluzivně pro konzoli Xbox One.

Video

Ukázka na hru ReCore

Jedno z největších překvapení je však oznámení zpětné kompatibility na konzoli Xbox One. Hráči bez jakéhokoliv poplatku budou schopni hrát své staré hry z konzole Xbox 360 na nové konzoli Xbox One a zároveň využívat nových funkcí konzole například pro pořizování screenshotů či nahrávání videa. Kromě toho gigant oznámil novou verzi ovladače s podtitulem Elite, který půjde přizpůsobovat.

Video

Ukázka nového ovladače s podtitulem Elite

Fanoušky závodních her určitě potěšila ukázka z připravované šesté Forzy Motorsport, která bude obsahovat více než 450 vozidel s funkčním kokpitem. Forza Motorsport 6 vyjde 15. září exkluzivně pro konzoli Xbox One.

Video

Upoutávka na hru Forza Motorsport 6

Mimo to se na konferenci objevili také tituly, které zavítají i na ostatní platformy, jako je například The Division, pokračování on-line akce Plants vs Zombies: Garden Warfare, Rainbow Six: Siege, Fallout 4, Gigantic, či tituly jako je Tacoma, Beyond Eyes od nezávislých studií díky programu ID@Xbox pro podporu nezávislých vývojářů.

Video

Upoutávka na hru Tacoma

Brian Horton s sebou přinesl konečně hratelnou ukázku z časové exkluzivity Rise of the Tomb Raider, ve které se známá Lara Croft s kolegou ocitá v zasněženém prostředí a pomocí cepínů zdolává ledové stěny hor a vyhýbá se kráterům, které na ní padají. Podmínky se však bleskurychle mění, začíná sněhová lavina a Lara musí utíkat o život. Vše navazuje na vřele přijatý restart série z roku 2013. Rise of the Tomb Raider vyjde exkluzivně pro konzoli Xbox One 10. listopadu. O tom, jak dlouho bude časová exkluzivita pro konzoli Microsoft, se stále ještě neví.

Video

Reklama na připravované tituly pro konzoli Xbox One

Poté se na pódiu objevil Craig Duncan ze studia Rare a odhalil připravovaný on-line titul s pirátskou tématikou zvaný  Sea of Thieves, kde budou hráči svádět souboje na divokém moři.

Video

Upoutávka na hru Sea of Thieves

Rod Fergusson ze studia The Coalition uvedl Gears of War: Ultimate Edition a nový díl, který se jmenuje Gears 4. Ukázka se odehrávala v temném prostředí, kde tolik nevynikaly detaily, ale vypadá to, že se tvůrci poučili z chyb, které udělalo studio People Can Fly v díle Judgement.

Ukázka ze hry Gears 4

Ukázka ze hry Gears 4

FOTO: The Coalition

Microsoft tak na konferenci ukázal, jaká nálož her vyjde tento a příští rok na konzoli Xbox One a počítače s operačním systémem Windows. Více oznámení si schovává na srpnový veletrh Gamescom.